terapia
Prowadzimy terapie dla dorosłych, młodzieży i dzieci
konsultacje
Możliwość umówienia konsultacji online
zadzwoń
Rezerwacja telefoniczna: 535 58 58 58

Psychodietetyk Online

Indywidualna współpraca psychodietetyczna to możliwość trwałego i skutecznego rozwiązania problemów żywieniowych czy dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Dzięki zdalnej formie współpracy możesz pracować nad swoim celem bez względu na to, gdzie jesteś w wygodnych dla siebie warunkach. Praca z psychodietetykiem może pomóc w dokonaniu prostych i skutecznych zmian w sposobie odżywiania, które doprowadzą do poprawy zdrowia i samopoczucia oraz braku poczucia winy po spożyciu posiłku.

Kim jest psychodietetyk online?

Psychodietetyk jest ekspertem z zakresu psychologii żywienia, który pomaga ludziom w osiąganiu celów związanych ze zdrowiem i pozytywnym nastawieniem do życia. Specjalizują się w zrozumieniu, w jaki sposób jedzenie i emocje wchodzą w interakcje oraz w tym, jak wykorzystać tę wiedzę, aby pomóc ludziom w relacji z jedzeniem.

Z pomocą psychodietetyka możesz stworzyć indywidualny plan dopasowany do Twoich potrzeb i celów. Niezależnie od tego, czy chcesz schudnąć, pokonać zaburzenia odżywiania, czy po prostu poczuć się lepiej w swoim ciele, psychodietetyk może zapewnić potrzebne wskazówki i wsparcie, których potrzebujesz do zmiany nawyków żywieniowych. Dzięki kompleksowemu podejściu do odżywiania i zdrowia psychicznego psychodietetyk może pomóc Ci wprowadzić trwałe zmiany, które poprawią jakość Twojego życia i zapewnią dobre samopoczucie.

Czym zajmuje się psychodietetyk online

Psychodietetyk to profesjonalista, który łączy wiedzę z zakresu dietetyki i psychologii, co oznacza, że specjalizuje się w psychologicznych aspektach żywienia i diety. Pomaga Pacjentom zrozumieć czynniki emocjonalne, psychiczne i behawioralne, które wpływają na ich nawyki żywienia oraz pomaga wprowadzić zmiany w sposobie myślenia. Wykorzystuje on podejście oparte na dowodach, aby ocenić indywidualne potrzeby, opracować spersonalizowane plany żywieniowe, zapewnić wsparcie i wypracować zdrowe relacje z jedzeniem. Jest to tzw. edukacja żywieniowa. Psychodietetyk współpracuje również z Pacjentami, którzy borykają się z zaburzeniami odżywiania, pomagając im zidentyfikować przyczyny niezdrowych wzorców żywieniowych i opracować strategie radzenia sobie z nimi. Dzięki zrozumieniu psychologicznych aspektów żywienia i diety psychodietetyk może pomóc ludziom w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących ich zdrowia bez względu na to, czy celem jest odchudzanie, czy przybranie na wadze.

Psychodietetyk online - jak przebiega wizyta?

Wizyta u psychodietetyka online może być świetnym sposobem na uzyskanie pomocy potrzebnej dla zdrowia psychicznego. Oferuje wygodę dostępu do profesjonalnej pomocy w zaciszu własnego domu, a także pewną i skuteczną pomoc w zakresie zdrowego stylu życia i zaburzeń odżywiania poprzez wizytę za pomocą komunikatora wideo. Nasz specjalista zapewnia indywidualne podejście do każdego Pacjenta, co oznacza, że dopasowuje metody pracy do Ciebie i Twojego trybu życia oraz dba o to, żebyś podczas każdego spotkania czuł się bezpiecznie i komfortowo.

Psychodietetyka online - korzyści z terapii

Praca z psychodietetykiem online może być świetnym sposobem na osiągnięcie celów związanych ze zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Z pomocą psychodietetyka online możesz uzyskać spersonalizowaną poradę, dostosowaną do Twoich indywidualnych potrzeb. Pomoże Ci on stworzyć plan diety najlepiej dopasowany do Twojego stylu życia i stanu zdrowia, a także zapewni wsparcie i wskazówki podczas całej terapii, co pozwoli Ci uniknąć błędnego koła odchudzania.

Psychodietetyk online oferuje również dostęp do zasobów, takich jak materiały edukacyjne, przepisy kulinarne, plany posiłków i inne pomocne narzędzia, które mogą pomóc w podejmowaniu zdrowszych decyzji. Praca z psychodietetykiem online pozwala uzyskać wsparcie i wskazówki potrzebne do zmiany sposobu myślenia o jedzeniu w wygodny sposób bez konieczności wychodzenia z domu.

Jak umówić się do psychodietetyka online?

Chcesz rozpocząć zdrowy styl życia, ale brak Ci silnej woli?
A może podejrzewasz u siebie zaburzenia odżywiania? Umów się do specjalisty w 3 prostych krokach.

Przejdź w zakładkę "UMÓW WIZYTĘ"
Wybierz dogodny termin
Zarezerwuj spotkanie

Psychodietetyk online - jak przygotować się do pierwszej wizyty

Jeśli rozważasz pierwszą wizytę u psychodietetyka online, warto się do niej odpowiednio przygotować. Przeanalizuj swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe i zastanów się nad swoimi potrzebami i celami przed pierwszą sesją. Pomoże Ci to maksymalnie wykorzystać czas i uzyskać najlepsze wyniki z konsultacji.

Psychodietetyk dziecięcy

Psychodietetyk dziecięcy to profesjonalista, który pomaga dzieciom wypracować zdrowe nawyki odżywiania już od najmłodszych lat oraz pomaga w leczeniu zaburzeń odżywiania. Psychodietetyk współpracuje z rodzicami i opiekunami, aby stworzyć spersonalizowane diety, które promują zdrowe nawyki żywieniowe i dostarczają składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego wzrostu i rozwoju dzieci oraz pomagają wypracować zdrową relację z jedzeniem. Specjaliści z zakresu psychodietetyki pomagają również w leczeniu istniejących schorzeń oraz zapewniają odpowiednie wsparcie psychologiczne w przypadku takich zaburzeń jak anoreksja czy bulimia, które dotykają szczególnie nastolatków.

Psychodietetyk - cennik

Konsultacja psychodietetyczna w Centrum Rozwoju i Wsparcia Psychologicznego Mentali to koszt 180 zł za 50-minutowe spotkanie. Aby wypracować lepszą relację z jedzeniem, zalecamy skorzystać co najmniej kilku konsultacji z naszym specjalistą.

Psychodietetyk a dietetyka

Chociaż zarówno dietetycy, jak i psychodietetyk specjalizują się w żywieniu, istnieją między nimi pewne różnice. Dietetyk koncentruje się na pomaganiu ludziom w tworzeniu planów zdrowego odżywiania, które spełniają ich potrzeby żywieniowe. Psychodietetyk to profesjonalista specjalizujący się w psychologicznych aspektach nawyków żywieniowych i żywienia. Pracuje nad odkryciem przyczyn problemów związanych z żywnością (np. anoreksja, bulimia, napadowe objadanie się) i pomaga Pacjentom łatwiej poradzić sobie ze zmianą nawyków żywieniowych.