icon Prowadzimy terapie dla dorosłych, młodzieży i dzieci
icon Możliwość umówienia konsultacji online
icon Rezerwacja telefoniczna: 535 58 58 58
image
psychoedukacja
icon 60 min      icon od 180.00 zł
Wsparcie psychologiczne
icon 60 min      icon od 180.00 zł
konsultacja online
icon 60 min      icon od 180.00 zł
konsultacja psychologiczna dzieci i młodzieży
icon 60 min      icon od 180.00 zł
konsultacja psychologiczna (osoby nastoletnie)
icon 60 min      icon od 180.00 zł
Konsultacja psychologiczna okołoporodowa
icon 60 min      icon od 180.00 zł
poradnictwo dla rodziców i opiekunów
icon 60 min      icon od 180.00 zł
Konsultacja psychologiczna
icon 60 min      icon od 180.00 zł
psychological consultation in English
icon 60 min      icon od 250.00 zł
Psychoterapia
icon 60 min      icon od 180.00 zł
konsultacja psychoterapeutyczna
icon 60 min      icon od 180.00 zł
konsultacja psychologiczna dzieci
icon 60 min      icon od 180.00 zł
konsultacja psychologiczna dla seniorów
icon 60 min      icon od 180.00 zł

Depresja to zaburzenie psychiczne, które zajmuje jedno z pierwszych miejsc wśród najczęściej występujących obecnie chorób cywilizacyjnych. Dotyka głównie osoby w wieku od 20 do 40 lat. Światowa Organizacja Zdrowia zauważyła, że kobiety cierpią na to schorzenie aż dwukrotnie częściej niż mężczyźni.

Depresja jest niezwykle powszechna, a mimo to wiele osób wciąż poddaje w wątpliwość jej realność lub uważa za temat tabu. Tymczasem może dotknąć każdego, niezależnie od płci czy statusu społecznego. Dlatego niezwykle istotne jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat charakterystycznych cech zaburzenia. Naukowcy nie znaleźli jeszcze odpowiedzi na pytanie, jakie są przyczyny depresji, która może pojawić się nagle lub stopniowo. Występuje bez żadnego powodu lub jako pokłosie stresującego wydarzenia, innych schorzeń psychicznych czy fizycznych, nieumiejętności poradzenia sobie z problemami w życiu osobistym lub zawodowym. Do najczęstszych objawów depresji należą:

 • spadek nastroju,
 • obniżenie aktywności i brak energii,
 • niemożność odczuwania przyjemności.

Depresja - choroba XXI wieku

W przypadku podejrzenia depresji u siebie lub osoby bliskiej należy niezwłocznie skontaktować się ze specjalistą, który w czasie rozpoznania przeprowadza wywiad oraz ocenę stanu zdrowia psychicznego. Leczenie depresji jest ukierunkowane przede wszystkim na wyeliminowanie jej symptomów, a przez to poprawienie kondycji psychofizycznej osoby korzystającej z psychoterapii.

Aby skutecznie walczyć z depresją, należy zastosować odpowiednie metody farmakologiczne, ale nie tylko. Niezwykle ważna w procesie przywracania do pełni zdrowia jest psychoterapia oraz prowadzenie stabilnego, regularnego trybu życia. Skorzystanie z pomocy profesjonalnego terapeuty pozwala na efektywną walkę z depresją oraz zapobieganie jej nawrotom. Po poradę do specjalisty zwrócić powinny się m.in. osoby, które zauważyły u siebie objawy takie jak:

 • znaczny, przewlekły spadek aktywności fizycznej,
 • ciągłe poczucie winy, negatywna samoocena,
 • stałe uczucie bezsilności, bezsensu,
 • występowanie zachowań autodestrukcyjnych, myśli samobójczych,
 • problemy z koncentracją, obniżenie sprawności intelektualnej,
 • problemy w sferze życia seksualnego,
 • zaburzenia apetytu i wynikające z tego nagłe spadki lub wzrosty masy ciała,
 • bezsenność lub ospałość,
 • nadmierna nerwowość, wzmożona drażliwość.
Pomoc w tym zakresie znajdziesz u następujących specjalistów:
Najczęściej zadawane pytania
icon
Jak pomóc osobie z depresją?
Podjęcie decyzji o rozpoczęciu terapii to pierwszy, ogromny krok w drodze do pokonania choroby. Pomocne jest, gdy osoba zmagająca się z depresją ma oparcie w bliskich i czuł ich akceptację. Aby skutecznie pomóc choremu zmagającemu się z depresją, warto skonsultować się ze specjalistą lub wziąć udział w spotkaniu grupy wsparcia, dla rodzin osób cierpiących na to schorzenie.
icon
Jak długo trwa psychoterapia?
Każdy przypadek osoby cierpiącej na depresję jest inny, a zatem nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Osoby potrzebujące pomocy zgłaszają się po pomoc w różnych stadiach choroby, w różnorodny sposób reagują na leczenie, miewają też inne problemy, które również wymagają konsultacji, aby móc uporać się z depresją.
icon
Czy stosowanie leków jest konieczne, by pokonać depresję?
Nie, choć farmakoterapia w pewnych przypadkach może stanowić ważny element w procesie leczenia depresji. Leki są stosowane w celu poprawy samopoczucia oraz stanu fizycznego chorego. Czasami kuracja farmakoterapeutyczna może pomóc w postępach podczas sesji ze specjalistą.
icon
Czy depresja może być niebezpieczna dla życia chorego?
Depresja to schorzenie, które bardzo mocno oddziałuje na cierpiącą na nią osobę. Wiąże się ona m.in. z obniżoną samooceną, izolacją od społeczeństwa, czy utratą poczucia, że życie ma sens. Bez odpowiedniej pomocy, objawy mogą się nasilić, prowadząc do samookaleczenia lub nawet myśli samobójczych.
icon
Jak odróżnić depresję od stanu obniżonego nastroju?
Smutek to stan, który czasem towarzyszy każdemu człowiekowi. Jest on zazwyczaj związany z jakimś wydarzeniem i jest proporcjonalny do sytuacji. Jeśli zły nastrój utrzymuje się maksymalnie kilka dni, nie ma powodu do zmartwień. W przypadku dłuższego okresu stanu obniżonego nastroju, warto zwrócić się po pomoc do specjalisty.
Czy wiesz, że ...

Najważniejszym rzeczą w celu polepszenia swojej sytuacji, polepszenia relacji z innymi jest umówienie pierwszej wizyty. Dlatego, nie zwlekaj, tylko spróbuj i umów swoją pierwszą wizytę.

icon