Sięganie po pomoc psychologiczna jest dla wielu osób szczególnie trudne. Moją rolą jest wspieranie w tym procesie, uważne wysłuchanie oraz towarzyszenie w dążeniu do poprawy jakości życia.
W gabinecie ważna jest dla mnie współpraca z klientem i stworzenie z nim bezpiecznej, przytulnej przestrzeni, w której będzie czuć się swobodnie bez względu na swój wiek, wiarę, tożsamość czy orientację seksualną. Wierzę, że to klient jest ekspertem od swojego życia a moją rolą jest wspomaganie jego rozwoju i pomoc w napotkanych trudnościach. W swojej pracy kieruję się akceptacją i empatią, a także przestrzegam Kodeksu Etyki Psychologa.
Pierwsze spotkania (1-3) mają charakter konsultacji psychologicznych. Jest to okazja, abym mogła zaznajomić się z tym co jest dla klienta ważne. Zapytam o powód zgłoszenia się na spotkanie. Razem zastanowimy się jaki rodzaj pomocy będzie najbardziej adekwatny do zgłaszanych trudności i celów. Moim klientom oferuję takie usługi jak konsultacja i poradnictwo psychologiczne, interwencja kryzysowa a także psychoedukacja. Współpracuję z osobami dorosłymi oraz młodzieżą.
Udzielam wsparcia psychologicznego osobom, które:
- doświadczają dyskomfortu związanego ze zmianami w swoim życiu;
- przeżywają obawy związane z trudnymi wydarzeniami;
- odczuwają niepokój, napięcie i lęk;
- zauważają u siebie spadek motywacji lub obniżenie nastroju;
- są w kryzysie (np. strata, żałoba, rozwód, choroba i inne);
- doświadczają dużo stresu;
- mają niskie poczucie własnej wartości;
- czują utrzymujące się przygnębienie;
- mają trudności w relacjach;
- potrzebują zostać wysłuchane;
- chcą wzmocnić swoje zasoby (mocne strony);
- szukają wsparcia psychologicznego;
- cierpią z powodu bezsenności lub innych problemów ze snem;
- potrzebują pomocy w przywróceniu równowagi psychicznej;
- chcą rozwijać swoje umiejętności radzenia sobie.
Jeżeli potrzebujesz pomocy w wyżej wymienionych aspektach lub innych, które są dla Ciebie ważne, zapisz się na konsultację.
Jestem absolwentką jednolitych stacjonarnych studiów magisterskich na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku psychologia. Realizowałam tam dwie specjalności kliniczne: Psychoterapię Zaburzeń Psychicznych oraz Psychologię Zdrowia i Choroby. Swoje kwalifikacje podnoszę m.in. poprzez udział Kursie Interwencji Kryzysowej organizowanym przez Instytut Terapii Poznawczo-Behawioralnej we Wrocławiu. W swojej pracy wykorzystuję także narzędzia Racjonalnej Terapii Zachowań (certyfikat nr 138/2023) wywodzącej się z nurtu poznawczo-behawioralnego. Chętnie sięgam także po inne metody, na przykład relaksację czy też psychoedukację.
Swoje doświadczenie zdobywam w licznych instytucjach pomocowych. W Fundacji Sieć Przyjaciół Zdrowia Psychicznego od kilku lat jestem osobą, która udziela indywidualnego wsparcia osobom zmagającym się z kryzysem zdrowia psychicznego lub innymi trudnościami. Ponadto udzielam się jako osoba Pierwszego Kontaktu w Centrum Pomocy Dzieciom - instytucji oferującą pomoc dzieciom pokrzywdzonym przestępstwem i ich rodzinom lub opiekunom. We wspomnianym centrum współprowadziłam grupy socjoterapeutyczne dla dzieci i młodzieży w wieku 11-13 oraz 14-16.
Każdy człowiek doświadcza zmian nastroju. Czasem przyjmują one jednak formę chorobową. Jeśli odczuwasz głęboki smutek, brak energii i chęć do wykonywania czynności, które kiedyś sprawiały Ci przyjemność, skonsultuj się ze specjalistą.