terapia
Prowadzimy terapie dla dorosłych, młodzieży i dzieci
konsultacje
Możliwość umówienia konsultacji online
zadzwoń
Rezerwacja telefoniczna: 535 58 58 58

Zakres usług naszych psychologów we Wrocławiu

Nasze centrum psychologiczne zapewnia pełen zakres usług i specjalistycznego wsparcia.

Dobry psycholog we Wrocławiu - umów wizytę

Nie odkładaj tego na później i umów się na konsultację online do jednego z naszych specjalistów. Udzielimy Ci pomocy bez długiego czekania w kolejce.

Podjęcie decyzji ze specjalistą jest pierwszym krokiem do rozwiązania trudności związanych ze zdrowiem psychicznym. W zależności od Twojego samopoczucia nasi specjaliści dopasują do Ciebie właściwą formę pomocy.

Psycholog we Wrocławiu przyjmujący prywatnie - czym się zajmuje

KONSULTACJE PSYCHOLOGICZNE​

Pierwsza wizyta u psychologa traktowana jest jako konsultacja psychologiczna, która polega na zgromadzeniu wszystkich ważnych informacji na temat Pacjenta i zgłaszanych przez niego problemów. Następnie specjalista dobiera rodzaj terapii.

POMOC PSYCHOLOGICZNA

Wsparcie psychologa to forma pomocy do zdrowia psychicznego, z którego mogą skorzystać zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci oraz młodzież. Specjalista zawsze indywidualnie dobiera plan prowadzenia terapii do charakteru trudności psychicznych Pacjenta. Zadaniem pomocy psychologicznej jest wsparcie w odzyskaniu równowagi w przypadku stresującej sytuacji życiowej lub w problemach z przystosowaniem się do zmian.

INTERWENCJA KRYZYSOWA

Wsparcie kryzysowe to krótkoterminowa pomoc zarówno dla całych rodzin, jak i pojedynczych osób, które doświadczyły nagłego kryzysu w życiu. Stanowi ona pierwszą pomoc emocjonalną i ma na celu pomoc w odzyskaniu równowagi psychicznej.

Kiedy warto skorzystać z pomocy psychologicznej?

Masz ciężki okres w życiu i nie możesz znaleźć rozwiązania swojego problemu? Nie bój się umówić spotkania. W jakich sytuacjach warto umówić się na konsultację z psychoterapeutą?

Kiedy:
  • masz przewlekle obniżony nastrój,
  • cierpisz przez niepowodzenia w życiu,
  • masz problem z samoakceptacją,
  • nie radzisz sobie z traumatycznymi doświadczeniami z przeszłości,
  • przeżywasz ciężkie chwile,
  • masz zaburzenia osobowości,
  • nie możesz poradzić sobie z utratą bliskiej osoby,
  • zmagasz się z problemami wychowawczymi,
  • cierpisz na poważną chorobę.

Pierwsza wizyta - jak wygląda

Pierwsze spotkanie z psychologiem to tzw. konsultacja psychologiczna, w trakcie której specjalista przeprowadza wstępny wywiad z Pacjentem i na tej podstawie stawia diagnozę. Rozpoznanie problemu pomaga w doborze jak najlepszej pomocy. Pierwszym spotkaniom zazwyczaj towarzyszy duży stres. Przed wizytą u psychologa zapisz gdzieś to, co sprawia Ci trudność, aby później łatwiej było Ci o nich opowiedzieć podczas wizyty. Pamiętaj – psychoterapia jest dla Ciebie, a nasi psychologowie dołożą wszelkich starań, żeby zapewnić Ci komfortowe warunki oraz poczucie bezpieczeństwa. Proszenie o pomoc to żaden wstyd – skorzystaj z pomocy psychologicznej i wróć do zdrowia psychicznego.

Nasi specjaliści dostępni dla mieszkańców Wrocławia

Poznaj najlepszych specjalistów, którzy tworzą Centrum Rozwoju i Wsparcia Psychologicznego Mentali i zapewniają profesjonalne wsparcie psychologiczne.
centrum psychoterapii poradnia psychologiczna

Michalina Iżycka-Worhacz

Psycholog / Psycholog dziecięcy / Seksuolog

Magdalena Czarnecka

Magdalena Czarnecka

Psycholog / Psychoterapeuta

Sonia Zdziebło

Sonia Zdziebło

Psycholog

Dominika Czech

Dominika Czech

Psycholog dorosłych / Psycholog dzieci i młodzieży

Adresy gabinetów we Wrocławiu

ul. Na Grobli 20/8, 50-421 Wrocław

ul. Kiełbaśnicza 24, 50-110 Wrocław

Psycholog Wrocław - najczęściej zadawane pytania

Rozwiej rozwiej wszelkie dotyczące wizyty u psychologa.
Dobrego specjalistę poznasz po tym, że do swoich zadań podchodzi w sposób profesjonalny i z pełnym zaangażowaniem. W swoich działaniach jest skuteczny oraz działa zgodnie z zasadami etyki zawodowej. Dobry specjalista nie ocenia, jest cierpliwy i uważnie słucha swoich Pacjentów, dzięki czemu ci czują się zrozumiani i akceptowani. Co więcej, dochowuje tajemnicy zawodowej, a podczas wizyt zapewnia komfortowe i przyjazne warunki.
Każdy ze specjalistów oferuje inny zakres usług i sposobów leczenia. Psycholog przeprowadza konsultacje, stawia diagnozę oraz zapewnia pomoc w przypadku w przypadku pojawienia się emocjonalnych. Zapewnia też pierwszą pomocą w przypadku sytuacji kryzysowych i wsparcie psychologiczne. Psychoterapeuta prowadzi psychoterapię, zajmuje się leczeniem zaburzeń psychicznych i pomaga w przypadku trudności emocjonalnych i zaburzeń lękowych. Psychiatra to lekarz, który specjalizuje się w zaburzeniach i zdrowiu psychicznym i jako jedyny z trójki specjalistów może wystawiać recepty.

Nie wiesz, kogo wybrać? Skorzystaj z konsultacji psychologicznej u dowolnego specjalisty, a sami dopasujemy dla Ciebie najlepszą formę pomocy.
Psycholog doskonale wie, jak pomóc Pacjentowi w trudnej sytuacji, w której się znalazł. Jego ciągły rozwój osobisty i zbierane doświadczenie sprawiają, że będziesz w jego towarzystwie czuł się pewnie i swobodnie. Psycholog nie ocenia i nie krytykuje, a wszystko to, co mu przekażesz podczas spotkania jest objęte tajemnicą zawodową.
Pomoc psychologiczna to skuteczna pomoc, która pomoże Ci powrócić do zdrowia psychicznego. Psycholog to osoba, która w żaden sposób nie jest związana z Tobą emocjonalnie, przez to jest w stanie obiektywnie spojrzeć na Twoje trudności. Dzięki regularnym spotkaniom w gabinecie będziesz mógł pokonać trudności, z którymi do tej pory Cię przerastały, wyleczyć zaburzenia psychiczne, poprawić więzi z bliskimi osobami, polepszyć jakość życia oraz zyskać pewność siebie i podnieść swoją samoocenę.
Pomoc psychologiczna może być krótko lub długoterminowa. Nie musisz jednak wiedzieć, która forma terapii będzie dla Ciebie właściwa. Największe znaczenie ma pierwszy krok, którym jest umówienie się na wizytę. Resztę zrobią za Ciebie specjaliści z Mentali, którzy dobiorą terapię do Twojego problemu i Twoich potrzeb.
Centrum Rozwoju i Wsparcia Psychologicznego Mentali tworzą wykształceni i doświadczeni psychologowie posiadający odpowiednie kwalifikacyjne i pozwolenia do pełnienia swojego zawodu. Do każdego pacjenta podchodzą profesjonalnie oraz z dużą dozą zrozumienia.

Aby zarezerwować termin u specjalisty, wejdź na mentali.pl w zakładkę „Umów wizytę online” i wybierz pasujący termin.

Jedna sesja psychologiczna trwa zazwyczaj 50 minut.

Psycholog LGBT+ w Wrocławiu

Psychoterapia indywidualna LGBT+ to nieocenione wsparcie dla osób, które próbują określić własną orientację seksualną oraz osobowość. Odmienna orientacja seksualna czy też problem z określeniem własnej płci psychicznej nie są powodem do wstydu. Każdy z nas ma takie samo prawo do tego, aby być szczęśliwym.

W naszym kraju przyznanie się do odmienności wymaga dużej odwagi, a osoby ze środowiska LGBT+ narażone są przez to na szereg nieprzyjemnych sytuacji ze strony całego społeczeństwa. Stereotypowy model rodziny jest dla nich krzywdzący i generuje ogromny stres, który bardzo często jest przyczyną trudności z samoakceptacją i znalezieniem własnego miejsca w społeczeństwie.

Celem psychoterapii dla osób LGBT+ jest nauczenie się, jak akceptować samego siebie, jak nie stracić poczucia własnej wartości oraz jak radzić sobie z krytyką ze strony społeczeństwa.

 

Nie tłum w sobie emocji – jak każdy człowiek masz prawo dążyć do prywatnego szczęścia. Zaufaj specjalistom Mentali i naucz się żyć szczęśliwie na własnych zasadach.

gabinet psychologiczny poradnia psychologiczno