terapia dla każdego
Prowadzimy terapie dla dorosłych, młodzieży i dzieci
konsultacje psychologiczne
Możliwość umówienia konsultacji online
telefon do psychologa
Rezerwacja telefoniczna: 535 58 58 58

Test MOXO

ADHD, znane również jako zespół nadpobudliwości psychoruchowej jest jednym z najczęstszych diagnozowanych zaburzeń u dzieci i młodzieży. Coraz częściej rozpoznaje się je także u dorosłych, którzy dopiero w późniejszym życiu odkrywają, że źródłem ich trudności była niezdiagnozowana nadpobudliwość psychoruchowa.

Prawidłowo postawiona diagnoza ADHD może znacząco poprawić jakość życia osoby dotkniętej tym zaburzeniem. W przypadku dzieci i młodzieży może nawet wpłynąć na ich dalszy rozwój i funkcjonowanie w dorosłym życiu. Test MOXO jest jednym z najnowocześniejszych narzędzi diagnostycznych do badania nadpobudliwości psychoruchowej. W Centrum Mentali jest on wykorzystywany zarówno jako część kompleksowego procesu diagnostycznego w celu rozpoznania ADHD, jak i jako samodzielne badanie.

Poniżej przedstawiamy informacje na temat testu MOXO, jego składowych i przebiegu badania przy jego wykorzystaniu.

Test moxo – co to

MOXO test to nowoczesne i innowacyjne narzędzie psychologiczne wspomagające proces diagnozy ADHD. Moxo to innowacyjny komputerowy test ciągłego wykonywania. Osoba badana instruowana przez psychologa-diagnostę wykonuje kolejno zadania, które pozwalają na ocenę jej funkcjonowania w czterech, szczególnie istotnych dla diagnozy ADHD aspektach:

 • Zdolności utrzymania uwagi,
 • Impulsywności,
 • Nadruchliwości,
 • Zaburzeniach czasu reakcji,

MOXO (test) posiada dwie wersje, dla odrębnych grup wiekowych:

 • Dzieci w wieku od 6 do 12 lat
 • Młodzieży i dorosłych w wieku od 13 do 60 lat

Dzięki innowacyjnej metodzie badań, które odbywają się w całości na komputerze, istnieje możliwość przeprowadzenia testu MOXO online. Test ten jest realizowany bezpośrednio w przeglądarce internetowej, co oznacza, że nie wymaga dodatkowego oprogramowania do uczestnictwa. Warto zaznaczyć, że diagnoza ADHD przeprowadzana online nie różni się od diagnozy przeprowadzanej tradycyjnie w gabinecie. MOXO test online zapewnia identyczne wyniki badawcze, niezależnie od tego, czy wykonuje się go w domowym zaciszu czy w gabinecie psychologa.

Aby uczestniczyć w zdalnie przeprowadzanym badaniu MOXO (test moxo online), konieczne jest posiadanie sprawnego komputera oraz stabilnego połączenia internetowego. Badanie to odbywa za pośrednictwem przeglądarki internetowej (zalecane: Internet Explorer w wersji 9 lub nowszej, Mozilla Firefox w wersji 21 lub nowszej, lub Google Chrome – w najnowszej wersji). Dodatkowo, na komputerze musi być zainstalowana najnowsza wersja programu Flash Player.

Podczas przeprowadzania badania online, ważne jest zapewnienie odpowiedniej jakości dźwięku, ponieważ test MOXO zawiera elementy dźwiękowe. Zaleca się korzystanie z zestawu słuchawkowego lub zewnętrznych głośników dla optymalnego doświadczenia.

Wyniki testu Moxo pomagają w:

 • postawieniu diagnozy o ADHD (zespół nadpobudliwości psychoruchowej) bądź wykluczenie występowania tego zaburzenia,
 • zaplanowaniu terapii, w tym farmakoterapii, z uwzględnienie wpływu różnego rodzaju dystraktorów na zachowanie badanego,
 • badanie MOXO mierzy rzeczywiste reakcje badanego, a także pozwala ocenić skuteczność terapii
 • sprawdzeniu skuteczność terapii oraz zastosowanych leków (psychologicznej, farmakologicznej).
badanie moxo - test adhd

Skuteczność Testu MOXO

Wyniki międzynarodowych badań, którymi objęto 788 dzieci w wieku 7-12 lat wykazały 90 % skuteczność testu w trakcie identyfikacji badanych z deficytem uwagi przy użyciu MOXO.

Test MOXO (czułość: 90%, swoistość: 84%). Badanie zwróciło statystycznie istotne rezultaty dla wszystkich ocenianych wskaźników: uwagi, nadaktywności, impulsywności oraz czasu reakcji.

Test moxo – cena

Diagnoza ADHD składa się z 3 lub 4 czterech godzin w zależności od potrzeb diagnostycznych.

 • Pierwsze trwa jedną godzinę i służy zebraniu wywiadu.
 • Na drugim spotkaniu specjalista przeprowadza test DIVA 5, trwa 2 godziny.

– Jeżeli test DIVA 5 ma rezultat negatywny następuje koniec diagnozy i koszt wynosi 890 zł

– Jeżeli test DIVA 5 da rezultat pozytywny to proponowana jest kolejna wizyta i dodatkowy test MOXO w celu odrzucenie rezultatu false positive. Cena za dodatkowe spotkanie to 300 zł.

Płatność za cały pakiet odbywa się na pierwszym spotkaniu (890 zł), natomiast jeżeli jest potrzeba dodatkowej diagnozy to na trzecim dodatkowym spotkaniu uiszczana jest płatność w wysokości 300 zł.

Test moxo dla dorosłych

Dorośli i młodzież w wieku od 13 do 60 lat trwa około 18,5 minut. Test wykonywany jest przy komputerze. Zadaniem osoby badanej jest zareagować, na ustalony element docelowy pojawiający się na ekranie. Podczas badania na ekranie pojawiają się także elementy dodatkowe (tzw. dystraktory), na które badany nie powinien reagować.

Test moxo dla dzieci

Dzieci w wieku od 6 do 12 lat trwa około 15 minut. Test wykonywany jest przy komputerze. Zadaniem osoby badanej jest zareagować, na ustalony element docelowy pojawiający się na ekranie. Podczas badania na ekranie pojawiają się także elementy dodatkowe (tzw. dystraktory), na które badany nie powinien reagować.

Diagnoza ADHD w Centrum Mentali – skorzystaj z innowacyjnego testu MOXO

Coraz większa liczba dzieci, młodzieży oraz dorosłych otrzymuje diagnozę ADHD. Właściwie przeprowadzona ocena, uwzględniająca unikalne cechy każdej badanej osoby, może przynieść znaczące korzyści, szczególnie poprzez lepsze zrozumienie sytuacji oraz wybór odpowiedniej terapii mającej na celu łagodzenie doświadczanych objawów.

diagnoza adhd online
Data aktualizacji wpisu - 19 czerwca, 2024
Przeczytaj również
Chcesz z nami porozmawiać?

Jako Psycholog Wrocław pomagamy w wielu problemach. Możemy spotkać się w naszym gabinecie lub online!

Umów wizytę
Michalina Iżycka-Worhacz

Michalina Iżycka-Worhacz

Artykuł został napisany przez psycholożkę, psycholożkę dziecięcą i seksuolożkę w jednym, Michalinę Iżycką-Worhacz.

Pozostałe wpisy

Test MOXO

ADHD, znane również jako zespół nadpobudliwości psychoruchowej jest jednym z...

Czytaj dalej