terapia
Prowadzimy terapie dla dorosłych, młodzieży i dzieci
konsultacje
Możliwość umówienia konsultacji online
zadzwoń
Rezerwacja telefoniczna: 535 58 58 58

Zakres działań naszych psychologów w Brzegu

Nasza poradnia psychologiczna gwarantuje pełen zakres usług i specjalistycznej pomocy.

Dobry psycholog w Brzegu - umów wizytę

Nie odkładaj tego na później i umów się na konsultację online do jednego z naszych terapeutów. Udzielimy Ci pomocy bez długiego czekania na wizytę.
Decyzja o spotkaniu z psychologiem jest pierwszym krokiem do rozwiązania trudności dotyczących zdrowia psychicznego. W zależności od Twojego samopoczucia nasi specjaliści dostosują do Ciebie właściwą formę wsparcia

Psycholog w Brzegu przyjmujący prywatnie - czym się zajmuje

KONSULTACJE PSYCHOLOGICZNE​

Pierwsza wizyta u psychologa traktowana jest jako konsultacja psychologiczna, która polega na zgromadzeniu niezbędnych informacji na temat Pacjenta i komunikowanych przez niego trudności. Po ich zakończeniu specjalista określa rodzaj i schemat prowadzenia terapii.

POMOC PSYCHOLOGICZNA

Pomoc psychologiczna to forma pomocyskierowana zarówno do osób dorosłych, jak i dzieci i młodzieży. Psycholog zawsze w sposób indywidualne dobiera pomoc do charakteru trudności psychicznych Pacjenta. Pomoc psychologiczna za zadanie pomóc w odzyskaniu równowagi w przypadku stresującej sytuacji w życiu lub w problemach z dostosowaniem się do zmian.

WSPARCIE KRYZYSOWE

Wsparcie kryzysowe to krótkoterminowa pomoc zarówno dla całych rodzin, jak i pojedynczych osób, które doświadczyły w swoim życiu nagłego kryzysu psychicznego. Jest to pierwsza pomoc emocjonalna i ma za zadanie pomóc w powrocie do zdrowia psychicznego.

W jakich sytuacjach pomagają konsultacje psychologiczne?

Przechodzisz ciężki okres w życiu i nie możesz znaleźć rozwiązania swojego problemu? Nie bój się zarezerwować terminu. W jakich sytuacjach warto zdecydować się na konsultację ze specjalistą?

Kiedy:

 • masz przewlekle obniżony nastrój,
 • cierpisz przez niepowodzenia w życiu,
 • masz problem z samoakceptacją,
 • nie możesz poradzić sobie z traumatycznymi doświadczeniami z przeszłości,
 • przeżywasz ciężkie chwile,
 • nie możesz poradzić sobie ze stratą kogoś bliskiego,
 • zmagasz się z problemami wychowawczymi,
 • zdiagnozowano u Ciebie ciężką chorobę.

Pierwsza konsultacja psychologiczna - jak się do niej przygotować

Pierwsze spotkanie z psychologiem to tzw. konsultacja psychologiczna, w trakcie której specjalista przeprowadza wstępny wywiad z Pacjentem i na jego podstawie stawia diagnozę. Dzięki rozpoznaniu problemu Pacjenta będzie on w stanie dobrać najlepszy sposób wsparcia. Początkowym wizytom najczęściej towarzyszy ogromny stres. Przed wizytą u psychologa zanotuj gdzieś to, co sprawia Ci trudność, aby później prościej było Ci o nich opowiedzieć podczas wizyty. Zapamiętaj – terapia jest dla Ciebie, a nasi specjaliści dołożą wszelkich starań, aby zapewnić Ci przyjazne warunki i poczucie bezpieczeństwa.

Nasi specjaliści dostępni dla mieszkańców Brzegu

Poznaj doświadczonych specjalistów, którzy tworzą Centrum Rozwoju i Wsparcia Psychologicznego Mentali i zapewniają profesjonalne wsparcie psychologiczne.
centrum psychoterapii poradnia psychologiczna

Michalina Iżycka-Worhacz

Psycholog / Psycholog dziecięcy / Seksuolog

Magdalena Samulik

Magdalena Samulik

Psycholog / Psychoterapeuta

Ewa Klusek

Ewa Klusek

Psycholog

Aleksandra Cieloch

Aleksandra Cieloch

Psycholog dorosłych / Psycholog dzieci

Adresy gabinetów we Wrocławiu

ul. Na Grobli 20/8, 50-421 Wrocław

ul. Kiełbaśnicza 24, 50-110 Wrocław

Psycholog Brzeg - najczęściej zadawane pytania

Rozwiej swoje wątpliwości dotyczące psychoterapii.
Dobrego psychologa poznasz po tym, że do swojej pracy podchodzi profesjonalnie i z pełnym zaangażowaniem. W swoich działaniach jest skuteczny oraz przestrzega zasad etyki zawodowej. Dobry specjalista nie ocenia, jest cierpliwy i uważnie słucha swoich Pacjentów, dzięki czemu ci czują się zrozumiani i akceptowani. Co więcej, dochowuje tajemnicy zawodowej, a podczas terapii zapewnia komfortowe i przyjazne warunki.
Każdy ze specjalistów oferuje inny zakres usług i sposobów leczenia. Psycholog prowadzi konsultacje, stawia diagnozę oraz zapewnia pomoc w przypadku różnego rodzaju trudności emocjonalnych. Zapewnia też pierwsze wsparcie w sytuacjach kryzysowych i wsparcie psychologiczne. Psychoterapeuta prowadzi psychoterapię, zajmuje się leczeniem zaburzeń psychicznych i pomaga radzić sobie z trudnościami emocjonalnymi i zaburzeniami lękowymi. Psychiatra jest lekarzem, który specjalizuje się w leczeniu zaburzeń i zdrowiu psychicznym i jako jedyny z całej trójki ma prawo do wystawiania recept.

Nie wiesz, kogo wybrać? Skorzystaj z konsultacji psychologicznej u dowolnego specjalisty, a sami dopasujemy dla Ciebie najlepszą formę pomocy.
Psycholog doskonale wie, jak wesprzeć Pacjenta w trudnej sytuacji, w której się znalazł. Ciągłe rozwijanie się i zdobywane doświadczenie sprawiają, że będziesz w jego towarzystwie czuł się pewnie i swobodnie. Psycholog nie będzie Cię oceniał ani krytykował, a wszystko, co dotyczy Waszych spotkań jest objęte tajemnicą zawodową.
Pomoc psychologiczna jest po to, żeby pomóc wrócić Ci do zdrowia psychicznego. Psycholog to osoba, która nie jest z Tobą związana emocjonalnie, przez to potrafi obiektywnie spojrzeć na Twoje problemy. Dzięki regularnym spotkaniom ze specjalistą możesz rozwiązać problemy, z którymi do tej pory Cię przerastały, wyleczyć zaburzenia psychiczne, polepszyć relacje z ważnymi dla siebie osobami, polepszyć jakość życia oraz zyskać pewność siebie i podwyższyć swoją samoocenę.
Pomoc psychologiczna może być krótko lub długoterminowa. Nie musisz jednak wiedzieć, która psychoterapia będzie dla Ciebie właściwa. Największe znaczenie ma pierwszy krok, którym jest umówienie się na wizytę. Resztę zrobią za Ciebie nasi specjaliści, którzy dopasują terapię do Twojego problemu i Twoich potrzeb.
Centrum Rozwoju i Wsparcia Psychologicznego Mentali tworzą wykształceni i doświadczeni psychologowie posiadający odpowiednie kwalifikacyjne i pozwolenia do wykonywania swojego zawodu. Do swoich pacjentów podchodzą w sposób profesjonalny oraz z dużą dozą empatii.

Aby umówić się na konsultację ze specjalistą, wejdź na mentali.pl w zakładkę „Umów wizytę online” i zarezerwuj pasujący termin.

Jedna sesja psychologiczna trwa zazwyczaj 50 minut.

Psycholog LGBT+ w Brzegu

Wsparcie psychologiczne LGBT+ to skuteczne wsparcie dla osób, które próbują określić własną orientację seksualną oraz płeć psychiczną. Odmienna orientacja seksualna czy trudności z określeniem własnej płci psychicznej nie są powodem do wstydu. Każdy z nas ma takie samo prawo do tego, żeby być szczęśliwym.

W naszym społeczeństwie wyjście przed szereg wymaga odwagi, a osoby ze środowiska LGBT+ narażone są przez to na wiele krzywdzących sytuacji ze strony całego społeczeństwa. Stereotypowy model rodziny jest dla osób LGBT+ krzywdzący i powoduje ogromny stres, który często jest przyczyną trudności z zaakceptowaniem samego siebie i odnalezieniem się w świecie.

Celem psychoterapii jest:

 • zaakceptowanie samego siebie,
 • nauczenie się jak nie stracić poczucia własnej wartości,
 • poznanie sposobów na radzenie sobie z krytyką ze strony społeczeństwa.
 

Nie zamykaj się w sobie – jak każdy masz prawo dążyć do osobistego szczęścia. Skorzystaj z pomocy psychologicznej dla osób LGBT+ specjalistów Mentali i naucz się żyć szczęśliwie, bo na to zasługujesz.

gabinet psychologiczny poradnia psychologiczno