terapia
Prowadzimy terapie dla dorosłych, młodzieży i dzieci
konsultacje
Możliwość umówienia konsultacji online
zadzwoń
Rezerwacja telefoniczna: 535 58 58 58

Zakres działań naszych psychologów w Świnicy

Nasza poradnia psychologiczna zapewnia pełen zakres usług i specjalistycznej pomocy.

Dobry psycholog w Świnicy - umów wizytę

Nie zwlekaj i umów się na konsultację online do jednego z naszych specjalistów. Udzielimy Ci pomocy bez długiego czekania w kolejce.

Chęć spotkania z psychologiem to pierwszy krok do rozwiązania problemów dotyczących zdrowia psychicznego. W zależności od Twojej kondycji nasi specjaliści dobiorą Ci właściwą formę pomocy. Odwiedź nasz gabinet psychologiczny we Wrocławiu.

Psycholog w Świnicy przyjmujący prywatnie - czym się zajmuje

KONSULTACJE PSYCHOLOGICZNE​

Pierwsza wizyta u psychologa to konsultacja psychologiczna, która polega na uzyskaniu wszystkich ważnych informacji na temat Pacjenta i komunikowanych przez niego trudności. Następnie specjalista określa rodzaj terapii.

POMOC PSYCHOLOGICZNA

Pomoc psychologiczna to forma pomocy skierowana do dorosłych, dzieci i młodzieży. Psycholog psychoterapeuta zawsze w sposób indywidualne dopasowuje pomoc do charakteru trudności psychicznych Pacjenta. Pomoc psychologiczna ma za zadanie pomóc w odzyskaniu równowagi w przypadku stresującej sytuacji życiowej lub w problemach z przystosowaniem się do zmian.

WSPARCIE KRYZYSOWE

Wsparcie kryzysowe to krótkoterminowa pomoc zarówno dla całych rodzin, jak i pojedynczych osób, które doświadczyły nagłego kryzysu w życiu. Jest to pierwsza pomoc emocjonalna i ma za zadanie pomóc w powrocie do zdrowia psychicznego.

Kiedy warto skorzystać z pomocy psychologicznej?

Przechodzisz ciężki okres w życiu i nie możesz znaleźć rozwiązania swojego problemu? Nie wahaj się umówić spotkania – TUTAJ skuteczna pomoc psychologiczna jest na wyciągnięcie ręki. W jakich sytuacjach warto umówić się na konsultację ze specjalistą?

Kiedy:

  • masz przewlekle obniżony nastrój,
  • cierpisz z powodu niepowodzeń w życiu lub w relacjach z innymi ludźmi,
  • nie potrafisz się zaakceptować,
  • nie jesteś w stanie poradzić sobie z traumami z przeszłości,
  • masz zaburzenia lękowe lub inne zaburzenia psychiczne,
  • przeżywasz trudne dni,
  • nie jesteś w stanie poradzić sobie z utratą bliskiej osoby,
  • zmagasz się z problemami wychowawczymi,
  • zdiagnozowano u Ciebie ciężką chorobę,
  • masz zaburzenia lękowe.

Pomoc psychologiczna - jak się do niej przygotować

Pierwsze spotkanie z psychologiem to tzw. konsultacja psychologiczna, podczas której specjalista przeprowadza wywiad z Pacjentem i na tej podstawie stawia diagnozę. Dzięki rozpoznaniu problemu Pacjenta będzie on w stanie dobrać najlepszy sposób wsparcia. Pierwsze spotkania zazwyczaj są bardzo stresujące dla Pacjentów. Przed wizytą u psychologa zanotuj gdzieś to, co sprawia Ci trudność, aby później łatwiej było Ci o nich opowiedzieć podczas wizyty. Pamiętaj – terapia jest dla Ciebie, a nasi specjaliści dołożą wszelkich starań, żeby zapewnić Ci przyjazne warunki i poczucie bezpieczeństwa.

Centrum Psychologiczne Mentali - nasi specjaliści dostępni dla mieszkańców Świdnicy

Psycholog/Psychoterapeuta to zawód z powołania. Poznaj najlepszych specjalistów, którzy tworzą Centrum Rozwoju i Wsparcia Psychologicznego Mentali i zapewniają profesjonalne wsparcie psychologiczne.

centrum psychoterapii poradnia psychologiczna

Michalina Iżycka-Worhacz

Psycholog / Psycholog dziecięcy / Seksuolog

Magdalena Czarnecka

Magdalena Czarnecka

Psycholog dorosłych / Psychoterapeuta

Sonia Zdziebło

Sonia Zdziebło

Psycholog

Dominika Czech

Dominika Czech

Psycholog dorosłych / Psycholog dzieci

Adresy gabinetów we Wrocławiu

ul. Na Grobli 20/8, 50-421 Wrocław

ul. Kiełbaśnicza 24, 50-110 Wrocław

Psycholog Świdnica - FAQ

Rozwiej wszystkie swoje dotyczące psychoterapii.
Dobrego psychologa poznasz po tym, że do swoich zadań podchodzi w sposób profesjonalny i z pełnym zaangażowaniem. W swoich działaniach jest skuteczny oraz działa zgodnie z zasadami etyki zawodowej. Dobry specjalista nie ocenia, cechuje się cierpliwością i uważnie przysłuchuje się swoim Pacjentom, dzięki czemu ci zyskują poczucie zrozumienia i akceptacji. Co więcej, przestrzega tajemnicy zawodowej, a podczas spotkań zapewnia komfortowe i przyjazne warunki.
Każdy ze specjalistów oferuje inny zakres usług i sposobów leczenia. Psycholog przeprowadza konsultacje, stawia diagnozę oraz zapewnia pomoc w przypadku w przypadku pojawienia się emocjonalnych. Zapewnia również doraźną pomocą w przypadku sytuacji kryzysowych i wsparcie psychologiczne. Psychoterapeuta prowadzi psychoterapię, zajmuje się leczeniem zaburzeń psychicznych i pomaga w przypadku trudności emocjonalnych i zaburzeń lękowych. Psychiatra jest lekarzem, który specjalizuje się w leczeniu zaburzeń i zdrowiu psychicznym i jako jedyny z trójki specjalistów ma prawo do wystawiania recept.

Nie wiesz, którego specjalistę wybrać? Wybierz konsultację psychologiczną u dowolnego specjalisty, a sami dopasujemy dla Ciebie najlepszą formę pomocy.
Psycholog doskonale wie, jak pomóc Pacjentowi w trudnej sytuacji, w której się znalazł. Jego ciągły rozwój osobisty i doświadczenie sprawiają, że w jego towarzystwie będziesz czuł się pewnie i swobodnie. Psycholog nie ocenia i nie krytykuje, a wszystko to, co dotyczy Waszych spotkań jest objęte tajemnicą zawodową.
Pomoc psychologiczna to skuteczna pomoc, która pomoże Ci powrócić do zdrowia psychicznego. Psycholog to osoba, która w żaden sposób nie jest związana z Tobą emocjonalnie, dlatego potrafi obiektywnie spojrzeć na Twoje problemy. Dzięki regularnym wizytom u specjalisty będziesz mógł pokonać trudności, z którymi do tej pory nie mogłeś sobie poradzić, wyleczyć zaburzenia psychiczne, poprawić relacje z ważnymi dla siebie osobami, poprawić jakość życia oraz zyskać pewność siebie i podnieść swoją samoocenę.
Pomoc psychologiczna może być krótko lub długoterminowa. Nie musisz jednak wiedzieć, która forma terapii będzie dla Ciebie odpowiednia. Największe znaczenie ma pierwszy krok, którym jest umówienie wizyty. Resztę zrobią za Ciebie nasi specjaliści, którzy dopasują terapię do Twojego problemu i wszystkich Twoich potrzeb.
Centrum Rozwoju i Wsparcia Psychologicznego Mentali tworzy zespół wykształconych i doświadczonych psychologów posiadających odpowiednie kwalifikacyjne i pozwolenia do wykonywania swojego zawodu. Do swoich pacjentów podchodzą profesjonalnie oraz z dużą dozą zrozumienia.

Aby umówić się na konsultację ze specjalistą, wejdź na mentali.pl w zakładkę „Umów wizytę online” i wybierz pasujący termin.

Jedno spotkanie z terapeutą trwa zazwyczaj 50 minut.

Psycholog LGBT+ w Świnicy

Wsparcie psychologiczne LGBT+ to nieocenione wsparcie dla osób, które starają się własną orientację seksualną oraz osobowość. Odmienna orientacja seksualna czy kłopoty z ustaleniem swojej płci psychicznej to żaden powód do wstydu. Każdy ma takie samo prawo do tego, żeby żyć w zgodzie ze samym sobą.

W naszym kraju przyznanie się do odmienności wymaga odwagi, a osoby ze środowiska LGBT+ narażone są przez to na szereg krzywdzących sytuacji ze strony całego społeczeństwa. Stereotypowy model rodziny jest dla nich krzywdzący i powoduje bardzo duży stres, który niejednokrotnie przyczynia się trudności z zaakceptowaniem samego siebie i znalezieniem własnego miejsca w społeczeństwie.

Psychoterapia dla osób LGBT+ pozwala nauczyć się akceptowania samego siebie, tego, jak radzić sobie z krytyką ze strony społeczeństwa, a także, jak nie stracić poczucia własnej wartości.

 

Nie zamykaj się w sobie – jak każdy masz prawo dążyć do osobistego szczęścia. Zaufaj profesjonalistom Mentali i naucz się żyć szczęśliwie, bo na to zasługujesz.

gabinet psychologiczny poradnia psychologiczno