terapia
Prowadzimy terapie dla dorosłych, młodzieży i dzieci
konsultacje
Możliwość umówienia konsultacji online
zadzwoń
Rezerwacja telefoniczna: 535 58 58 58

Psycholog Oława

Szukasz równowagi w swoim życiu? Potrzebujesz pomocy w procesie zmiany własnego życia? Skorzystaj z pomocy psychologicznej specjalistów z Centrum Rozwoju i Wsparcia Psychologicznego Mentali, gdzie wspólnie podejmujemy działania mające na celu poprawę Twojego zdrowia psychicznego.

Zakres działań naszych psychologów w Oławie

Nasz gabinet psychoterapii gwarantuje pełen zakres usług i specjalistycznej pomocy psychologicznej.

Dobry psycholog w Oławie - umów się na wizytę

Nie odkładaj tego na później i umów się na konsultację online do jednego z naszych terapeutów. Uzyskasz u nas pomoc bez długiego oczekiwania w kolejce.

Podjęcie decyzji ze specjalistą to pierwszy krok do rozwiązania problemów związanych ze zdrowiem psychicznym. W zależności od Twojej kondycji nasi specjaliści dobiorą Ci odpowiednią formę pomocy. Odwiedź nasz gabinet psychoterapii we Wrocławiu lub umów się online.

Psycholog w Oławie przyjmujący prywatnie - czym się zajmuje

KONSULTACJE PSYCHOLOGICZNE​

Pierwsza wizyta u psychologa traktowana jest jako konsultacja psychologiczna, która polega na zgromadzeniu wszystkich ważnych informacji na temat Pacjenta i komunikowanych przez niego trudności. Po ich zakończeniu specjalista ustala rodzaj i schemat prowadzenia terapii.

POMOC PSYCHOLOGICZNA

Pomoc psychologiczna to forma pomocy skierowana zarówno do osób dorosłych, jak i dzieci i młodzieży. Specjalista zawsze indywidualnie dobiera terapię do specyfikacji trudności psychicznych Pacjenta czy rodzaju zaburzeń lękowych. Psychoterapia indywidualna ma za zadanie pomóc w odzyskaniu równowagi w przypadku stresującej sytuacji w życiu lub w problemach z dostosowaniem się do zmian.

WSPARCIE KRYZYSOWE

Wsparcie kryzysowe to krótkoterminowa pomoc zarówno dla całych rodzin, jak i pojedynczych osób, które doświadczyły nagłego kryzysu w życiu. Jest to pierwsza pomoc emocjonalna i ma na celu pomoc w powrocie do zdrowia psychicznego.

Kiedy warto skorzystać z pomocy psychologicznej?

Mierzysz się z ciężkim okresem w życiu i nie możesz znaleźć rozwiązania swojego problemu? Nie wahaj się umówić wizyty. Kiedy warto umówić się na konsultację z psychoterapeutą?

Kiedy:

 • ciągle masz obniżony nastrój,
 • cierpisz z powodu niepowodzeń w życiu lub w relacjach z innymi ludźmi,
 • masz trudności z samoakceptacją,
 • nie radzisz sobie z traumami z przeszłości,
 • w przypadku zaburzeń lękowych,
 • przeżywasz ciężkie chwile,
 • nie jesteś w stanie poradzić sobie z utratą kogoś bliskiego,
 • masz problemy wychowawcze,
 • w przypadku zaburzeń osobowości,
 • w przypadku zaburzeń nerwicowych,
 • zdiagnozowano u Ciebie poważną chorobę.

Pierwsza konsultacja psychologiczna - jak przebiega

Pierwsze spotkanie z psychologiem to tzw. konsultacja psychologiczna, w trakcie której psycholog/psychoterapeuta przeprowadza szczegółowy wywiad z Pacjentem i na tej podstawie stawia diagnozę. Dzięki rozpoznaniu problemu Pacjenta będzie on w stanie dobrać najlepszy sposób wsparcia. Początkowym spotkaniom zazwyczaj towarzyszy ogromny stres – wtedy wspólnie podejmujemy działania mające na celu złagodzenie go. Przed wizytą u psychologa zapisz na kartce swoje problemy, żeby później łatwiej było Ci o nich opowiedzieć podczas wizyty. Następnie wspólnie podejmujemy działania mające na celu pomóc w odzyskaniu równowagi w życiu. Zapamiętaj – psychoterapia jest dla Ciebie, a nasi psychologowie zadbają o to, aby zapewnić Ci komfortowe warunki oraz poczucie bezpieczeństwa. gabinet psychoterapii

Nasi specjaliści dostępni dla mieszkańców Oławy

Poznaj doświadczonych specjalistów, którzy tworzą Centrum Rozwoju i Wsparcia Psychologicznego Mentali i zapewniają profesjonalne wsparcie psychologiczne  w procesie zmiany swojego życia. 

centrum psychoterapii poradnia psychologiczna

Michalina Iżycka-Worhacz

Psycholog / Psycholog dziecięcy / Seksuolog

Magdalena Czarnecka

Magdalena Czarnecka

Psycholog dorosłych / Psychoterapeuta

Sonia Zdziebło

Sonia Zdziebło

Psycholog

Dominika Czech

Dominika Czech

Psycholog dorosłych / Psycholog dzieci

Kontakt terapeutyczny - adresy gabinetów we Wrocławiu

ul. Na Grobli 20/8, 50-421 Wrocław

ul. Kiełbaśnicza 24, 50-110 Wrocław

Psycholog Oława - FAQ

Rozwiej swoje wątpliwości dotyczące spotkań z psychologiem.

Dobrego psychologa poznasz po tym, że do swoich zadań podchodzi w sposób profesjonalny i z pełnym zaangażowaniem. Jest skuteczny w tym, co robi i przestrzega zasad etyki zawodowej. Dobry psychoterapeuta lub psycholog nie ocenia, wykazuje się cierpliwością i uważnie słucha swoich Pacjentów, dzięki czemu ci zyskują poczucie zrozumienia i akceptacji w procesie zmiany własnego życia. Co więcej, dochowuje tajemnicy zawodowej, a podczas spotkań zapewnia komfortowe i przyjazne warunki.

Każdy ze specjalistów oferuje inny zakres usług i sposobów leczenia. Psycholog prowadzi konsultacje, stawia diagnozę oraz zapewnia pomoc w przypadku w przypadku pojawienia się emocjonalnych. Zapewnia także pierwsze wsparcie w przypadku sytuacji kryzysowych i wsparcie psychologiczne. Psychoterapeuta prowadzi psychoterapię, zajmuje się leczeniem zaburzeń psychicznych i pomaga w przypadku trudności emocjonalnych i zaburzeń lękowych. Psychiatra to lekarz, który specjalizuje się w leczeniu zaburzeń i zdrowiu psychicznym i jako jedyny z całej trójki ma prawo do wystawiania recept.

Nie wiesz, którego specjalistę wybrać? Zarezerwuj konsultację psychologiczną u dowolnego specjalisty, a sami dobierzemy dla Ciebie najlepszą formę pomocy.
Psycholog wie, jak pomóc Pacjentowi w trudnej sytuacji, w której się znalazł. Jego ciągły rozwój osobisty i doświadczenie sprawiają, że będziesz w jego towarzystwie czuć się pewnie i swobodnie. Psycholog nie będzie Cię oceniał ani krytykował, a wszystko to, co mu przekażesz podczas spotkania jest objęte tajemnicą zawodową.
Pomoc psychologiczna to skuteczna pomoc w powrocie do zdrowia psychicznego. Psycholog to osoba, która w żaden sposób nie jest związana z Tobą emocjonalnie, dzięki czemu jest w stanie obiektywnie spojrzeć na Twoje trudności. Dzięki regularnym spotkaniom w gabinecie będziesz potrafił problemy, z którymi do tej pory Cię przerastały, wyleczyć zaburzenia psychiczne, poprawić więzi z ważnymi dla siebie osobami, polepszyć jakość życia oraz zyskać pewność siebie i podnieść swoją samoocenę.
Pomoc psychologiczna może być krótkoterminowa lub długoterminowa. Nie musisz jednak wiedzieć, która forma terapii będzie dla Ciebie właściwa. Najważniejszy jest pierwszy krok i umówienie się na wizytę. Resztę zrobią za Ciebie specjaliści z Mentali, którzy dobiorą terapię do Twojego problemu i Twoich potrzeb.

Centrum Rozwoju i Wsparcia Psychologicznego Mentali tworzą psychologowie posiadający odpowiednie kwalifikacyjne i pozwolenia do wykonywania swojego zawodu oraz mający bogate doświadczenie zawodowe. Do każdego pacjenta podchodzą profesjonalnie oraz z dużą dozą empatii. Nasi specjaliści pomogą Ci w procesie zmiany własnego życia.

Aby zarezerwować termin u specjalisty, wejdź na mentali.pl w zakładkę „Umów wizytę online” i wybierz odpowiedni termin.

Jedno spotkanie z terapeutą trwa zazwyczaj 50 minut.

Psycholog LGBT+ w Oławie

Pomoc psychologiczna LGBT+ to nieocenione wsparcie dla osób, które próbują określić swoją orientację seksualną oraz osobowość. Odmienna orientacja seksualna czy też problem z ustaleniem swojej płci psychicznej nie są powodem do wstydu. Każdy z nas ma prawo do tego, aby żyć w zgodzie ze samym sobą.

W naszym kraju przyznanie się do odmienności wymaga odwagi, a osoby należące do LGBT+ narażone są przez to na szereg krzywdzących sytuacji ze strony całego społeczeństwa. Stereotypowy model rodziny jest dla osób LGBT+ raniący i powoduje ogromny stres, który niejednokrotnie przyczynia się trudności z samoakceptacją i odnalezieniem własnego miejsca w społeczeństwie.

Psychoterapia dla osób LGBT+ pozwala nauczyć się akceptowania samego siebie, tego, jak radzić sobie z krytyką ze strony społeczeństwa, a także, jak nie stracić poczucia własnej wartości.

 

Nie tłum w sobie emocji – jak każdy masz prawo dążyć do osobistego szczęścia. Skorzystaj z pomocy psychologicznej dla osób LGBT+ specjalistów Mentali i naucz się żyć szczęśliwie, bo na to zasługujesz.

gabinet psychologiczny poradnia psychologiczno