terapia
Prowadzimy terapie dla dorosłych, młodzieży i dzieci
konsultacje
Możliwość umówienia konsultacji online
zadzwoń
Rezerwacja telefoniczna: 535 58 58 58

Zakres usług naszych psychologów w Oleśnicy

Nasza poradnia psychologiczna zapewnia pełen zakres usług i specjalistycznego wsparcia.

Dobry psycholog w Oleśnicy - umów wizytę

Nie zwlekaj i umów się na konsultację online do jednego z naszych terapeutów. U nas otrzymasz pomoc bez długiego oczekiwania na wizytę.
Decyzja o spotkaniu ze specjalistą to pierwszy krok w kierunku rozwiązania problemów związanych ze zdrowiem psychicznym. W zależności od Twojego samopoczucia nasi specjaliści dopasują do Ciebie odpowiednią formę pomocy.

Psychoterapeuta w Oleśnicy przyjmujący prywatnie - czym się zajmuje

KONSULTACJE PSYCHOLOGICZNE​

Pierwsza wizyta u psychologa to konsultacja psychologiczna, która polega na uzyskaniu niezbędnych informacji na temat Pacjenta i zgłaszanych przez niego trudności. Po ich zakończeniu specjalista dobiera rodzaj terapii.

POMOC PSYCHOLOGICZNA

Pomoc psychologiczna to forma pomocy skierowana do dorosłych, dzieci i młodzieży. Psychoterapeuta zawsze indywidualnie dopasowuje terapię do charakteru trudności psychicznych Pacjenta. Pomoc psychologiczna za zadanie pomóc w odzyskaniu równowagi w przypadku stresującej sytuacji w życiu lub w przypadku problemów z przystosowaniem się do zmian.

WSPARCIE KRYZYSOWE

Wsparcie kryzysowe to krótkoterminowa pomoc zarówno dla całych rodzin, jak i pojedynczych osób, które doświadczyły nagłego kryzysu w życiu. Stanowi ona pierwszą pomoc emocjonalną i ma na celu pomoc w powrocie do zdrowia psychicznego.

Kiedy pomagają konsultacje psychologiczne?

Mierzysz się z ciężkim okresem w życiu i nie potrafisz znaleźć rozwiązania problemu? Nie wahaj się umówić wizyty. Kiedy warto umówić się na konsultację ze specjalistą?

Kiedy:

  • masz przewlekle obniżony nastrój,
  • cierpisz przez niepowodzenia w życiu,
  • nie potrafisz się zaakceptować,
  • nie możesz poradzić sobie z traumami z przeszłości,
  • przeżywasz trudne chwile,
  • nie radzisz sobie ze stratą bliskiej osoby,
  • zmagasz się z problemami wychowawczymi,
  • zdiagnozowano u Ciebie ciężką chorobę.

Pierwsza konsultacja psychologiczna - jak się do niej przygotować

Pierwsze spotkanie z psychologiem to tzw. konsultacja psychologiczna, w trakcie której specjalista przeprowadza wstępny wywiad z Pacjentem i na tej podstawie stawia diagnozę. Rozpoznanie problemu pomaga w doborze jak najlepszego wsparcia. Pierwszym wizytom zazwyczaj towarzyszy ogromny stres. Przed wizytą u psychologa zanotuj gdzieś swoje problemy, żeby później łatwiej było Ci o nich opowiedzieć podczas wizyty. Zapamiętaj – pomoc psychologiczna jest dla Ciebie, a nasi psychologowie dołożą wszelkich starań, żeby zapewnić Ci przyjazne warunki oraz poczucie bezpieczeństwa.

Nasi specjaliści dostępni dla mieszkańców Oleśnicy

Poznaj doświadczonych specjalistów, którzy tworzą nasze centrum psychoterapii i zapewniają profesjonalne wsparcie psychologiczne.
centrum psychoterapii poradnia psychologiczna

Michalina Iżycka-Worhacz

Psycholog / Psycholog dziecięcy / Seksuolog

Magdalena Samulik

Magdalena Samulik

Psycholog / Psychoterapeuta

Ewa Klusek

Ewa Klusek

Psycholog

Aleksandra Cieloch

Aleksandra Cieloch

Psycholog dorosłych / Psycholog dzieci

Adresy gabinetów we Wrocławiu

ul. Na Grobli 20/8, 50-421 Wrocław

ul. Kiełbaśnicza 24, 50-110 Wrocław

Psycholog Oleśnica - najczęściej zadawane pytania

Rozwiej wszystkie swoje dotyczące psychoterapii.
Dobrego specjalistę poznasz po tym, że do swojej pracy podchodzi w sposób profesjonalny i z pełnym zaangażowaniem. W swoich działaniach jest skuteczny oraz działa zgodnie z zasadami etyki zawodowej. Dobry specjalista nie ocenia, cechuje się cierpliwością i uważnie przysłuchuje się swoim Pacjentom, dzięki czemu ci czują się zrozumiani i akceptowani. Co więcej, przestrzega tajemnicy zawodowej, a podczas terapii zapewnia komfortowe i przyjazne warunki.
Każdy ze specjalistów oferuje różne usługi i sposoby leczenia. Psycholog przeprowadza konsultacje, stawia diagnozę oraz zapewnia pomoc w przypadku w przypadku pojawienia się emocjonalnych. Zapewnia również doraźne wsparcie w sytuacjach kryzysowych i wsparcie psychologiczne. Psychoterapeuta odpowiada za psychoterapię, leczy zaburzenia psychiczne i pomaga radzić sobie z trudnościami emocjonalnymi i zaburzeniami lękowymi. Psychiatra to lekarz, który specjalizuje się w zaburzeniach i zdrowiu psychicznym i jako jedyny z całej trójki może wystawiać recepty.

Nie wiesz, do którego specjalisty umówić wizytę? Wybierz konsultację psychologiczną u dowolnego specjalisty, a sami dopasujemy dla Ciebie najlepszą formę pomocy.
Psycholog wie, jak pomóc Pacjentowi w ciężkiej sytuacji, która go dotknęła. Jego ciągły rozwój osobisty i doświadczenie sprawiają, że w jego towarzystwie będziesz czuł się komfortowo i swobodnie. Psycholog nie będzie Cię oceniał ani krytykował, a wszystko to, co dotyczy Waszych spotkań jest objęte tajemnicą zawodową.
Pomoc psychologiczna to skuteczna pomoc, która pomoże Ci powrócić do zdrowia psychicznego. Psycholog to osoba, która w żaden sposób nie jest związana z Tobą emocjonalnie, przez to może obiektywnie spojrzeć na Twoje trudności. Dzięki regularnym spotkaniom w gabinecie będziesz mógł pokonać trudności, z którymi do tej pory Cię przerastały, wyleczyć zaburzenia psychiczne, polepszyć więzi z ważnymi dla siebie osobami, poprawić komfort życia oraz zyskać pewność siebie i podwyższyć swoją samoocenę.
Pomoc psychologiczna może być krótkoterminowa lub długoterminowa. Nie musisz jednak wiedzieć, która psychoterapia będzie dla Ciebie właściwa. Najważniejszy jest pierwszy krok i umówienie wizyty. Resztę zrobią za Ciebie nasi specjaliści, którzy dopasują odpowiednią terapię do Twojego problemu i wszystkich Twoich potrzeb.
Centrum Rozwoju i Wsparcia Psychologicznego Mentali tworzy zespół wykształconych i doświadczonych psychologów posiadających odpowiednie kwalifikacyjne i pozwolenia do wykonywania swojego zawodu. Do każdego pacjenta podchodzą w sposób profesjonalny oraz z dużą dozą zrozumienia.

Aby umówić się na konsultację ze specjalistą, wejdź na mentali.pl w zakładkę „Umów wizytę online” i zarezerwuj odpowiedni dla siebie termin.

Jedna sesja psychologiczna trwa zazwyczaj 50 minut.

Psycholog LGBT+ w Oleśnicy

Pomoc psychologa LGBT+ to nieocenione wsparcie dla osób, które starają się swoją orientację seksualną oraz płeć psychiczną. Odmienna orientacja seksualna czy trudności z ustaleniem swojej płci psychicznej nie powinny być powodem do wstydu. Każdy z nas ma prawo do tego, żeby żyć w zgodzie ze samym sobą.

W naszym społeczeństwie przyznanie się do odmienności wymaga odwagi, a osoby należące do LGBT+ narażone są przez to na szereg nieprzyjemnych sytuacji ze strony innych osób. Stereotypowy model rodziny jest dla nich raniący i powoduje ogromny stres, który często jest przyczyną trudności z samoakceptacją i odnalezieniem własnego miejsca w społeczeństwie.

Psychoterapia dla osób LGBT+ pozwala nauczyć się samoakceptacji, tego, jak radzić sobie z krytyką ze strony innych osób, a także, jak nie stracić poczucia własnej wartości.

 

Nie tłum w sobie emocji – jak każdy człowiek masz prawo dążyć do swojego szczęścia. Zaufaj specjalistom Mentali i naucz się żyć szczęśliwie na własnych zasadach.

gabinet psychologiczny poradnia psychologiczno