terapia
Prowadzimy terapie dla dorosłych, młodzieży i dzieci
konsultacje
Możliwość umówienia konsultacji online
zadzwoń
Rezerwacja telefoniczna: 535 58 58 58

Obszar usług naszych psychologów w Dzierżoniowie

Nasze centrum psychologiczne gwarantuje pełen zakres usług i specjalistycznego wsparcia.

Dobry psycholog w Dzierżoniowie - umów się na wizytę

Nie odkładaj tego na później i umów się na konsultację online do jednego z naszych terapeutów. U nas otrzymasz pomoc bez długiego czekania na wizytę.
Decyzja o spotkaniu ze specjalistą to pierwszy krok do rozwiązania trudności związanych ze zdrowiem psychicznym. W zależności od Twojego samopoczucia nasi specjaliści dobiorą Ci właściwą formę pomocy.

Psycholog w Dzierżoniowie przyjmujący prywatnie - czym się zajmuje

KONSULTACJE PSYCHOLOGICZNE​

Pierwsza wizyta u psychologa traktowana jest jako konsultacja psychologiczna, która polega na zebraniu wszystkich ważnych informacji na temat Pacjenta i komunikowanych przez niego trudności. Następnie specjalista dopasowuje rodzaj i schemat prowadzenia terapii.

POMOC PSYCHOLOGICZNA

Pomoc psychologiczna to forma pomocy skierowana zarówno do osób dorosłych, jak i dzieci i młodzieży. Specjalista zawsze indywidualnie dopasowuje terapię do charakteru trudności psychicznych Pacjenta. Terapia ma za zadanie pomóc odzyskać równowagę w przypadku stresującej sytuacji życiowej lub w problemach z dostosowaniem się do zmian.

WSPARCIE KRYZYSOWE

Wsparcie kryzysowe to krótkoterminowa pomoc dla osób czy rodzin, które doświadczyły w swoim życiu nagłego kryzysu psychicznego. Stanowi ona pierwszą pomoc emocjonalną i ma za zadanie pomóc w odzyskaniu równowagi psychicznej.

W jakich sytuacjach konsultacje psychologiczne okażą się skuteczne?

Mierzysz się z ciężkim okresem w życiu i nie potrafisz znaleźć rozwiązania problemu? Nie bój się zarezerwować terminu. W jakich sytuacjach warto zdecydować się na konsultację z psychoterapeutą?

Kiedy:

  • ciągle masz obniżony nastrój,
  • cierpisz z powodu niepowodzeń w życiu lub w relacjach z innymi ludźmi,
  • masz trudności z samoakceptacją,
  • nie radzisz sobie z traumami z przeszłości,
  • przeżywasz trudne chwile,
  • nie możesz poradzić sobie ze stratą kogoś bliskiego,
  • zmagasz się z problemami wychowawczymi,
  • masz problemy z zaburzeniami osobowości,
  • cierpisz na poważną chorobę.

Pierwsza konsultacja psychologiczna - jak się do niej przygotować

Pierwsze spotkanie z psychologiem to tzw. konsultacja psychologiczna, w trakcie której psycholog przeprowadza szczegółowy wywiad z Pacjentem i na jego podstawie stawia diagnozę. Dzięki rozpoznaniu problemu Pacjenta będzie on w stanie dobrać najlepszy sposób wsparcia. Pierwszym spotkaniom bardzo często towarzyszy duży stres. Przed wizytą u psychologa zanotuj gdzieś to, co sprawia Ci trudność, aby później prościej było Ci o nich opowiedzieć na pierwszym spotkaniu. Pamiętaj – terapia jest dla Ciebie, a nasi psychologowie zadbają o to, żeby zapewnić Ci komfortowe warunki i poczucie bezpieczeństwa.

Nasi specjaliści dostępni dla mieszkańców Dzierżoniowa

Poznaj doświadczonych specjalistów, którzy tworzą Centrum Rozwoju i Wsparcia Psychologicznego Mentali i zapewniają profesjonalne wsparcie psychologiczne.
centrum psychoterapii poradnia psychologiczna

Michalina Iżycka-Worhacz

Psycholog / Psycholog dziecięcy / Seksuolog

Magdalena Czarnecka

Magdalena Czarnecka

Psycholog dorosłych / Psychoterapeuta

Sonia Zdziebło

Sonia Zdziebło

Psycholog

Dominika Czech

Dominika Czech

Psycholog dorosłych / Psycholog dzieci

Adresy gabinetów we Wrocławiu

ul. Na Grobli 20/8, 50-421 Wrocław

ul. Kiełbaśnicza 24, 50-110 Wrocław

Psycholog Dzierżoniów - najczęściej zadawane pytania

Rozwiej wszystkie swoje dotyczące wizyty u psychologa.
Dobrego psychologa poznasz po tym, że do swoich zadań podchodzi profesjonalnie i z pełnym zaangażowaniem. W swoich działaniach jest skuteczny oraz działa zgodnie z zasadami etyki zawodowej. Dobry psychoterapeuta lub psycholog nie ocenia, wykazuje się cierpliwością i uważnie słucha swoich Pacjentów, dzięki czemu ci zyskują poczucie zrozumienia i akceptacji. Co więcej, dochowuje tajemnicy zawodowej, a podczas wizyt zapewnia komfortowe i przyjazne warunki.
Każdy ze specjalistów oferuje inny zakres usług i sposobów leczenia. Psycholog przeprowadza konsultacje, stawia diagnozę oraz zapewnia pomoc w przypadku trudności emocjonalnych. Zapewnia również pierwszą pomocą w przypadku sytuacji kryzysowych i wsparcie psychologiczne. Psychoterapeuta prowadzi psychoterapię, zajmuje się leczeniem zaburzeń psychicznych i pomaga radzić sobie z trudnościami emocjonalnymi i zaburzeniami lękowymi. Psychiatra to lekarz, który specjalizuje się w leczeniu zaburzeń i zdrowiu psychicznym i jako jedyny z trójki specjalistów może wystawiać recepty.

Nie wiesz, którego specjalistę wybrać? Skorzystaj z konsultacji psychologicznej u dowolnego specjalisty, a sami dobierzemy dla Ciebie najlepszą formę pomocy.
Psycholog doskonale wie, jak wesprzeć Pacjenta w ciężkiej sytuacji, w której się znalazł. Ciągłe rozwijanie się i zbierane doświadczenie sprawiają, że w jego towarzystwie będziesz czuł się komfortowo i swobodnie. Psycholog nie ocenia i nie krytykuje, a wszystko, co mu przekażesz podczas spotkania jest objęte tajemnicą zawodową.
Pomoc psychologiczna to skuteczna pomoc, która pomoże Ci powrócić do zdrowia psychicznego. Psycholog to osoba, która nie jest z Tobą związana emocjonalnie, dzięki czemu jest w stanie obiektywnie spojrzeć na Twoje trudności. Dzięki regularnym spotkaniom ze specjalistą możesz rozwiązać problemy, z którymi do tej pory Cię przerastały, wyleczyć zaburzenia psychiczne, poprawić więzi z bliskimi osobami, poprawić jakość życia oraz zyskać pewność siebie i podwyższyć swoją samoocenę.
Pomoc psychologiczna może być krótko lub długoterminowa. Nie musisz jednak wiedzieć, która forma terapii będzie dla Ciebie właściwa. Największe znaczenie ma pierwszy krok, którym jest umówienie wizyty. Resztę zrobią za Ciebie specjaliści z Mentali, którzy dobiorą odpowiednią terapię do Twojego problemu i Twoich potrzeb.
Centrum Rozwoju i Wsparcia Psychologicznego Mentali tworzy zespół wykształconych i doświadczonych psychologów posiadających odpowiednie kwalifikacyjne i pozwolenia do pełnienia swojego zawodu. Do każdego pacjenta podchodzą w sposób profesjonalny oraz z dużą dozą zrozumienia.

Aby umówić wizytę do specjalisty, wejdź na mentali.pl w zakładkę „Umów wizytę online” i zarezerwuj pasujący termin.

Jedno spotkanie z terapeutą trwa zazwyczaj 50 minut.

Psycholog LGBT+ w Dzierżoniowie

Wsparcie psychologiczne LGBT+ to skuteczne wsparcie dla osób, które chcą swoją orientację seksualną oraz osobowość. Odmienna orientacja seksualna czy też problem z ustaleniem swojej płci psychicznej to żaden powód do wstydu. Każdy ma takie samo prawo do tego, żeby żyć w zgodzie ze samym sobą.

W naszym społeczeństwie wyjście przed szereg wymaga odwagi, a osoby należące do LGBT+ narażone są przez to na wiele przykrych sytuacji ze strony całego społeczeństwa. Stereotypowy model rodziny jest dla osób LGBT+ raniący i generuje ogromny stres, który bardzo często prowadzi do problemów z samoakceptacją i odnalezieniem się w świecie.

Psychoterapia dla osób LGBT+ pozwala nauczyć się samoakceptacji, tego, jak radzić sobie z krytyką ze strony społeczeństwa, a także, jak nie stracić poczucia własnej wartości.

 

Nie tłum w sobie emocji – jak każdy człowiek masz prawo dążyć do prywatnego szczęścia. Skorzystaj z pomocy psychologicznej dla osób LGBT+ specjalistów Mentali i naucz się żyć szczęśliwie na własnych zasadach.

gabinet psychologiczny poradnia psychologiczno