terapia
Prowadzimy terapie dla dorosłych, młodzieży i dzieci
konsultacje
Możliwość umówienia konsultacji online
zadzwoń
Rezerwacja telefoniczna: 535 58 58 58

Obszar usług naszych psychologów online

Nasza poradnia psychologiczna gwarantuje pełen zakres usług i specjalistycznego wsparcia w formie spotkań online.
psychoterapia

Skuteczna psychoterapia indywidualna dla dorosłych

terapia małżeństw

Terapia małżeństw

seksuolog

Seksuolog

terapia rodzinna

Terapia rodzinna

psychoterapia dzieci i młodzieży terapia dzieci i młodzieży

Psycholog dzieci i młodzieży

interwencja kryzysowa

Interwencja kryzysowa

Dobry psycholog online w Opolu - umów wizytę online

Nie zwlekaj i umów się na konsultację online do jednego z naszych terapeutów. U nas otrzymasz pomoc bez długiego oczekiwania w kolejce.

Psycholog online dla mieszkańców Opola przyjmujący prywatnie - czym się zajmuje

Podjęcie decyzji z psychologiem jest pierwszym krokiem w kierunku rozwiązania problemów dotyczących zdrowia psychicznego. W zależności od Twojej kondycji nasi specjaliści dostosują do Ciebie odpowiednią formę pomocy.

KONSULTACJE PSYCHOLOGICZNE​

Pierwsza wizyta u psychologa to konsultacja psychologiczna, która ma na celu zgromadzenie wszystkich ważnych informacji na temat Pacjenta i komunikowanych przez niego problemów. Następnie specjalista określa rodzaj terapii.

POMOC PSYCHOLOGICZNA

Jest to forma pomocy skierowana do dorosłych, dzieci i młodzieży. Psycholog zawsze indywidualnie dopasowuje terapię do zapotrzebowania Pacjenta. Pomoc psychologiczna za zadanie pomóc w odzyskaniu równowagi w przypadku stresującej sytuacji życiowej lub w problemach z przystosowaniem się do zmian.

WSPARCIE KRYZYSOWE

Wsparcie kryzysowe to krótkoterminowa pomoc dla osób czy rodzin, które doświadczyły nagłego kryzysu w życiu. Jest to pierwsza pomoc emocjonalna i ma na celu pomoc w odzyskaniu równowagi psychicznej.

W jakich sytuacjach konsultacje psychologiczne online są pomocne?

Mierzysz się z ciężkim okresem w życiu i nie możesz znaleźć rozwiązania problemu? Nie bój się umówić wizyty. W jakich sytuacjach warto umówić się na konsultację ze specjalistą?

Po pomoc psychologiczną powinieneś zgłosić się kiedy:

 • zmagasz się z przewlekle obniżonym nastrojem,
 • cierpisz z powodu niepowodzeń w życiu lub w relacjach z innymi ludźmi,
 • nie potrafisz się zaakceptować,
 • nie radzisz sobie z traumatycznymi doświadczeniami z przeszłości,
 • przeżywasz trudne dni,
 • cierpisz na zaburzenia odżywiania,
 • wydaje Ci się, że potrzebna jest Ci porada psychologiczna,
 • nie możesz poradzić sobie z utratą bliskiej osoby,
 • zmagasz się z problemami wychowawczymi,
 • Twoje dziecko ma spektrum autyzmu,
 • cierpisz na poważną chorobę.

Pierwsza konsultacja psychologiczna online - jak się przygotować

Pierwsze spotkanie to tzw. konsultacja psychologiczna, podczas której psycholog przeprowadza wywiad z Pacjentem i na tej podstawie stawiana jest diagnoza psychologiczna. Rozpoznanie problemu pomaga w doborze jak najlepszego wsparcia. Początkowym wizytom zazwyczaj towarzyszy ogromny stres. Przed spotkaniem z psychologiem zapisz na kartce swoje problemy, aby później prościej było Ci o nich opowiedzieć podczas spotkania. Zapamiętaj – psychoterapia jest dla Ciebie, a nasi specjaliści dołożą wszelkich starań, żeby zapewnić Ci przyjazne warunki oraz poczucie bezpieczeństwa.

Nasi specjaliści dostępni online dla mieszkańców Opola

Poznaj najlepszych specjalistów, którzy tworzą Centrum Rozwoju i Wsparcia Psychologicznego Mentali i zapewniają kompleksową opiekę.

centrum psychoterapii poradnia psychologiczna

Michalina Iżycka-Worhacz

Seksuolog / Psycholog / Psycholog dzieci i młodzieży

Magdalena Samulik

Magdalena Samulik

Psycholog dorosłych / Psychoterapeuta

Ewa Klusek

Ewa Klusek

Psycholog

Aleksandra Cieloch

Aleksandra Cieloch

Psycholog dorosłych / Psycholog dzieci

Skorzystaj z pomocy psychologa na wyciągnięcie ręki

Potrzebujesz wsparcia psychologicznego? Dzięki specjalistom z Mentali możesz skorzystać z pomocy psychologicznej bez wychodzenia z domu. Umów wizytę online i zadbaj o swoje zdrowie psychiczne gdziekolwiek mieszkasz.

Psycholog Opole - najczęściej zadawane pytania

Rozwiej swoje wątpliwości dotyczące psychoterapii.

Dobrego specjalistę poznasz po tym, że do swojej pracy podchodzi w sposób profesjonalny i z pełnym zaangażowaniem. W swoich działaniach jest skuteczny oraz działa zgodnie z zasadami etyki zawodowej. Dobry specjalista nie ocenia, wykazuje się cierpliwością i uważnie przysłuchuje się swoim Pacjentom, dzięki czemu ci zyskują poczucie zrozumienia i akceptacji. Co więcej, dochowuje tajemnicy zawodowej, a podczas konsultacji zapewnia komfortowe i przyjazne warunki.

Każdy ze specjalistów oferuje inny zakres usług i sposobów leczenia. Psycholog przeprowadza konsultacje, stawia diagnozę oraz zapewnia pomoc w przypadku różnego rodzaju trudności emocjonalnych. Zapewnia też pierwsze wsparcie w sytuacjach kryzysowych i wsparcie psychologiczne. Psychoterapeuta odpowiada za psychoterapię, zajmuje się leczeniem zaburzeń psychicznych i pomaga w przypadku trudności emocjonalnych i zaburzeń lękowych. Psychiatra jest lekarzem, który specjalizuje się w zaburzeniach i zdrowiu psychicznym i jako jedyny z trójki specjalistów ma prawo do wystawiania recept.


Nie wiesz, do którego specjalisty umówić wizytę? Wybierz konsultację psychologiczną u dowolnego specjalisty, a sami dobierzemy dla Ciebie najlepszą formę pomocy.

Psycholog doskonale wie, jak pomóc Pacjentowi w ciężkiej sytuacji, która go dotknęła. Ciągłe rozwijanie się i zbierane doświadczenie sprawiają, że będziesz w jego towarzystwie czuć się pewnie i swobodnie. Psycholog nie ocenia i nie krytykuje, a wszystko to, co mu przekażesz podczas spotkania jest objęte tajemnicą zawodową.
Pomoc psychologiczna to skuteczna pomoc w powrocie do zdrowia psychicznego. Psycholog to osoba, która w żaden sposób nie jest związana z Tobą emocjonalnie, przez to potrafi obiektywnie spojrzeć na Twoje problemy. Dzięki regularnym spotkaniom ze specjalistą możesz rozwiązać problemy, z którymi do tej pory Cię przerastały, wyleczyć zaburzenia psychiczne, polepszyć relacje z ważnymi dla siebie osobami, polepszyć jakość życia oraz zyskać pewność siebie i podnieść swoją samoocenę.
Pomoc psychologiczna może być krótko lub długoterminowa. Nie musisz jednak wiedzieć, która psychoterapia będzie dla Ciebie odpowiednia. Największe znaczenie ma pierwszy krok, którym jest umówienie się na wizytę. Resztę zrobią za Ciebie nasi specjaliści, którzy dobiorą odpowiednią terapię do Twojego problemu i wszystkich Twoich potrzeb.
Centrum Rozwoju i Wsparcia Psychologicznego Mentali tworzy zespół wykształconych i doświadczonych psychologów posiadających odpowiednie kwalifikacyjne i pozwolenia do pełnienia swojego zawodu. Do każdego pacjenta podchodzą w sposób profesjonalny oraz z dużą dozą zrozumienia.
Aby umówić się na konsultację online, wejdź na mentali.pl w zakładkę „Umów wizytę online” i wybierz dogodny dla siebie termin.
Jedno spotkanie online z terapeutą trwa zazwyczaj 50 minut.

Psychoterapia LGBT+ online dla mieszkańców Opola

Szczególną uwagę zwracamy na pomoc psychologa osobom LGBT+. Jest to nieocenione wsparcie dla osób, które starają się własną orientację seksualną oraz płeć psychiczną. Odmienna orientacja seksualna czy kłopoty z określeniem własnej płci psychicznej to żaden powód do wstydu. Każdy z nas ma prawo do tego, żeby być szczęśliwym.

W naszym społeczeństwie przyznanie się do odmienności wymaga odwagi, a osoby ze środowiska LGBT+ narażone są przez to na szereg krzywdzących sytuacji ze strony innych osób. Stereotypowy model rodziny jest dla osób LGBT+ raniący i generuje bardzo duży stres, który bardzo często jest przyczyną trudności z akceptacją samego siebie i odnalezieniem się w społeczeństwie.

Psychoterapia dla osób LGBT+ pozwala nauczyć się samoakceptacji, tego, w jaki sposób radzić sobie z krytyką ze strony społeczeństwa, a także, jak nie stracić poczucia własnej wartości.

 

Nie zamykaj się w sobie – jak każdy człowiek masz prawo dążyć do prywatnego szczęścia. Skorzystaj z pomocy psychologicznej dla osób LGBT+ specjalistów Mentali i naucz się żyć szczęśliwie, bo na to zasługujesz.

dobry psycholog Opole psychoterapia dzieci