terapia
Prowadzimy terapie dla dorosłych, młodzieży i dzieci
konsultacje
Możliwość umówienia konsultacji online
zadzwoń
Rezerwacja telefoniczna: 535 58 58 58

Obszar działań naszych psychologów online

Nasza poradnia psychologiczna gwarantuje pełen zakres usług i specjalistycznego wsparcia w formie spotkań online.
psychoterapia

Skuteczna psychoterapia indywidualna dla dorosłych

terapia małżeństw

Terapia małżeństw

seksuolog

Seksuolog

terapia rodzinna

Terapia rodzinna

psychoterapia dzieci i młodzieży terapia dzieci i młodzieży

Psycholog dzieci i młodzieży

interwencja kryzysowa

Interwencja kryzysowa

Dobry psycholog online w Raciborzu - umów się na wizytę online

Nie odkładaj tego na później i umów się na konsultację online do jednego z naszych terapeutów. U nas otrzymasz pomoc bez długiego oczekiwania w kolejce.

Psycholog online dla mieszkańców Raciborza przyjmujący prywatnie - czym się zajmuje

Decyzja o spotkaniu ze specjalistą to pierwszy krok w kierunku rozwiązania trudności związanych ze zdrowiem psychicznym. W zależności od Twojej sytuacji nasi specjaliści dobiorą Ci właściwą formę wsparcia.

KONSULTACJE PSYCHOLOGICZNE​

Pierwsza wizyta u psychologa to konsultacja psychologiczna, która ma na celu uzyskanie niezbędnych informacji na temat Pacjenta i zgłaszanych przez niego problemów. Następnie specjalista dobiera rodzaj i schemat prowadzenia terapii.

POMOC PSYCHOLOGICZNA

Jest to forma pomocy, z której mogą skorzystać zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci oraz młodzież. Psycholog zawsze indywidualnie dopasowuje pomoc do zapotrzebowania Pacjenta. Ma ona za zadanie pomóc w odzyskaniu równowagi w przypadku stresującej sytuacji w życiu lub w problemach z przystosowaniem się do zmian.

WSPARCIE KRYZYSOWE

Wsparcie kryzysowe to krótkoterminowa pomoc zarówno dla całych rodzin, jak i pojedynczych osób, które doświadczyły nagłego kryzysu w życiu. Jest to pierwsza pomoc emocjonalna i ma za zadanie pomóc w odzyskaniu równowagi psychicznej.

W jakich sytuacjach konsultacje psychologiczne online są pomocne?

Przechodzisz ciężki okres w życiu i nie potrafisz znaleźć rozwiązania swojego problemu? Nie bój się umówić wizyty. W jakich sytuacjach warto umówić się na konsultację ze specjalistą?

Po pomoc psychologiczną powinieneś zgłosić się kiedy:

 • zmagasz się z przewlekle obniżonym nastrojem,
 • cierpisz przez niepowodzenia w życiu,
 • masz trudności z samoakceptacją,
 • nie możesz poradzić sobie z traumami z przeszłości,
 • przeżywasz trudne dni,
 • cierpisz na zaburzenia odżywiania,
 • wydaje Ci się, że potrzebna jest Ci porada psychologiczna,
 • nie możesz poradzić sobie ze stratą kogoś bliskiego,
 • zmagasz się z problemami wychowawczymi,
 • Twoje dziecko ma spektrum autyzmu,
 • cierpisz na poważną chorobę.

Pierwsza konsultacja psychologiczna online - jak przebiega

Pierwsze spotkanie to tzw. konsultacja psychologiczna, w trakcie której specjalista przeprowadza szczegółowy wywiad z Pacjentem i na tej podstawie stawiana jest diagnoza psychologiczna. Dzięki rozpoznaniu problemu Pacjenta będzie on w stanie dobrać najlepszy sposób pomocy. Pierwszym wizytom najczęściej towarzyszy duży stres. Przed wizytą u psychologa zanotuj gdzieś to, co sprawia Ci problem, aby później łatwiej było Ci o nich opowiedzieć na pierwszym spotkaniu. Pamiętaj – psychoterapia jest dla Ciebie, a nasi psychologowie dołożą wszelkich starań, aby zapewnić Ci przyjazne warunki oraz poczucie bezpieczeństwa.

Nasi specjaliści dostępni online dla mieszkańców Raciborza

Poznaj najlepszych specjalistów, którzy tworzą Centrum Rozwoju i Wsparcia Psychologicznego Mentali i zapewniają kompleksową opiekę.

centrum psychoterapii poradnia psychologiczna

Michalina Iżycka-Worhacz

Seksuolog / Psycholog / Psycholog dzieci i młodzieży

Magdalena Samulik

Magdalena Samulik

Psycholog dorosłych / Psychoterapeuta

Ewa Klusek

Ewa Klusek

Psycholog

Aleksandra Cieloch

Aleksandra Cieloch

Psycholog dorosłych / Psycholog dzieci

Skorzystaj z pomocy psychologa na wyciągnięcie ręki

Potrzebujesz pomocy psychologa? Dzięki specjalistom z Mentali możesz skorzystać z pomocy psychologa bez wychodzenia z domu. Umów się na terapię online i zadbaj o swoje zdrowie psychiczne bez względu na to, gdzie mieszkasz.

Psycholog Racibórz - FAQ (najczęściej zadawane pytania)

Rozwiej rozwiej wszelkie dotyczące wizyty u psychologa.

Dobrego specjalistę poznasz po tym, że do swojej pracy podchodzi w sposób profesjonalny i z pełnym zaangażowaniem. W swoich działaniach jest skuteczny oraz przestrzega zasad etyki zawodowej. Dobry specjalista nie ocenia, jest cierpliwy i uważnie przysłuchuje się swoim Pacjentom, dzięki czemu ci zyskują poczucie zrozumienia i akceptacji. Co więcej, przestrzega tajemnicy zawodowej, a podczas spotkań zapewnia komfortowe i przyjazne warunki.

Każdy ze specjalistów oferuje różne usługi i sposoby leczenia. Psycholog prowadzi konsultacje, stawia diagnozę oraz pomaga w przypadku w przypadku pojawienia się emocjonalnych. Zapewnia też pierwsze wsparcie w sytuacjach kryzysowych i wsparcie psychologiczne. Psychoterapeuta prowadzi psychoterapię, zajmuje się leczeniem zaburzeń psychicznych i pomaga radzić sobie z trudnościami emocjonalnymi i zaburzeniami lękowymi. Psychiatra to lekarz, który specjalizuje się w leczeniu zaburzeń i zdrowiu psychicznym i jako jedyny z całej trójki ma prawo do wystawiania recept.


Nie wiesz, którego specjalistę wybrać? Zarezerwuj konsultację psychologiczną u dowolnego specjalisty, a sami dopasujemy dla Ciebie najlepszą formę pomocy.

Psycholog wie, jak wesprzeć Pacjenta w ciężkiej sytuacji, która go dotknęła. Ciągłe rozwijanie się i zbierane doświadczenie sprawiają, że będziesz w jego towarzystwie czuć się komfortowo i swobodnie. Psycholog nie ocenia i nie krytykuje, a wszystko to, co mu przekażesz podczas spotkania jest objęte tajemnicą zawodową.
Pomoc psychologiczna to skuteczna pomoc w powrocie do zdrowia psychicznego. Psycholog to osoba, która nie jest z Tobą związana emocjonalnie, dzięki czemu może obiektywnie spojrzeć na Twoje problemy. Dzięki regularnym spotkaniom w gabinecie będziesz mógł problemy, z którymi do tej pory nie mogłeś sobie poradzić, wyleczyć zaburzenia psychiczne, polepszyć relacje z bliskimi osobami, poprawić jakość życia oraz zyskać pewność siebie i podnieść swoją samoocenę.
Pomoc psychologiczna może być krótko lub długoterminowa. Nie musisz jednak wiedzieć, która psychoterapia będzie dla Ciebie odpowiednia. Najważniejszy jest pierwszy krok i umówienie się na wizytę. Resztę zrobią za Ciebie nasi specjaliści, którzy dopasują odpowiednią terapię do Twojego problemu i Twoich potrzeb.
Centrum Rozwoju i Wsparcia Psychologicznego Mentali tworzą wykształceni i doświadczeni psychologowie posiadający odpowiednie kwalifikacyjne i pozwolenia do pełnienia swojego zawodu. Do każdego pacjenta podchodzą w sposób profesjonalny oraz z dużą dozą empatii.
Aby umówić się na konsultację online, wejdź na mentali.pl w zakładkę „Umów wizytę online” i zarezerwuj pasujący termin.
Jedno spotkanie online z terapeutą trwa zazwyczaj 50 minut.

Psychoterapia LGBT+ online dla mieszkańców Raciborza

Szczególną uwagę zwracamy na pomoc psychologa osobom LGBT+. Jest to skuteczne wsparcie dla osób, które starają się swoją orientację seksualną oraz osobowość. Odmienna orientacja seksualna czy też problem z określeniem własnej płci psychicznej to żaden powód do wstydu. Każdy z nas ma takie samo prawo do tego, żeby być szczęśliwym.

W naszym kraju wyjście przed szereg wymaga odwagi, a osoby ze środowiska LGBT+ narażone są przez to na wiele przykrych sytuacji ze strony innych osób. Stereotypowy model rodziny jest dla osób LGBT+ krzywdzący i powoduje bardzo duży stres, który często prowadzi do trudności z akceptacją samego siebie i odnalezieniem własnego miejsca w społeczeństwie.

Celem psychoterapii jest:

 • zaakceptowanie samego siebie,
 • nauczenie się jak nie stracić poczucia własnej wartości,
 • poznanie sposobów na radzenie sobie z krytyką ze strony społeczeństwa.
 

Nie zamykaj się w sobie – jak każdy masz prawo dążyć do swojego szczęścia. Zaufaj profesjonalistom Mentali i naucz się żyć szczęśliwie, bo na to zasługujesz.

dobry psycholog Racibórz psychoterapia dzieci