Psycholog, psychotraumatolog z pasji i wykształcenia. W swojej pracy kieruję się dewizą, iż każdy człowiek jest ekspertem od własnego życia i to on wie czego potrzebuje by móc żyć jego pełnią - moja rola w tym by pomóc zauważyć, wydobyć to wszystko, co być może do tej pory nie zostało nazwane by móc osiągnąć swój upragniony dobrostan.
Moje zainteresowania to literatura, podróże oraz muzyka.
Szczególne miejsce w mojej praktyce stanowi praca z traumatycznymi doświadczeniami takimi jak: przemoc, zaniedbanie wczesnodziecięce, wojna, napad, gwałt, molestowanie i wykorzystanie seksualne, katastrofa naturalna, wypadek komunikacyjny.
Jeśli dotkęło Cię któreś z powyżej opisanych wydarzeń i w związku z nimi odczuwasz znaczące obniżenie jakości swojego życia w postaci m.in poczucia zagrożenia życia i/lub integralności fizycznej lub psychicznej, bezradności, unikania (rzeczy, miejsc, ludzi, sytuacji, które o tym wydarzeniu przypominają), niespodziewanie powracających obrazów z wydarzenia jak gdyby działo się teraz, koszmarów sennych, wybuchów złości, gniewu itp- zapraszam byśmy w bezpiecznych warunkach przeszli przez nie razem byś mógł “zostawić przeszłość w przeszłości” i odzyskać swoje życie.
Jestem psychologiem, psychotraumatologiem oraz psychoterapeutą poznawczo - behawioralnym w trakcie certyfikacji. W trosce pomaganiu cały czas szkolę się biorąc udział w licznych kursach czy szkoleniach
Pracuję zarówno z dorosłymi jak i dziećmi w wieku szkolnym i młodzieżą.
Obecnie od prawie 4 lat pracuję z cudzoziemcami/ uchodźcami ubiegającymi się o przyznanie ochrony międzynarodowej w RP oraz prowadzę własną praktykę. W swojej pracy posługuję się językiem polskim oraz rosyjskim. Jeśli więc należysz do tej grupy osób, jesteś cudzoziemcem/ uchodźcą poszukującym wsparcia- zapraszam.
Doświadczenie zawodowe nabywałam realizując wiele różnych kursów, praktyk i szkoleń (więcej można przeczytać na www.patrycjatuora.pl w zakładce "certyfikaty"). Odbyłam też praktyki oraz pracowałam jako wolontariusz na oddziale psychiatrycznym I Szpitala im. W. Biegańskiego w Grudziądzu. Angażowałam się również w Telefonie Pogadania Fundacji “Otwarte Idee”, gdzie wspierałam osoby zgłaszające się w ich życiowych trudnościach. Moim udziałem jest też moduł z psychologicznej diagnozy klinicznej w ramach którego towarzyszyłam pacjentom Szpitala Dziecięcego Polanki im. M. Płażyńskiego w Gdańsku w ich zmaganiach z chorobą.
Każdy człowiek doświadcza zmian nastroju. Czasem przyjmują one jednak formę chorobową. Jeśli odczuwasz głęboki smutek, brak energii i chęć do wykonywania czynności, które kiedyś sprawiały Ci przyjemność, skonsultuj się ze specjalistą.